Znicz lepszy od Legii

Koszykarze Znicza Basket Pruszków przygotowują się do rozgrywek sezonu 2015/2016. Do tej pory rozegrali trzy spotkania sparingowe.

Na początek podopieczni trenera Marka Zapałowskiego zmierzyli się z SKK Siedlce. Znicz mocno rozpoczął spotkanie, gdyż wygrał pierwszą kwartę różnicą ośmiu punktów. Drużyna z Siedlec po słabszym początku przystąpiła do odrabiania strat i wyszła na prowadzenie. Zawodnicy z Pruszkowa wygrali ostatnią kwartę, ale do zwycięstwa w całym meczu zabrakło kilku punktów. Najlepszym strzelcem Znicza okazał się Filip Put, który rzucił 17 punktów.

Kolejny sparing to rywalizacja z Legią Warszawa. Znicz pokazał swojemu byłemu szkoleniowcowi Michałowi Spychale, który przeniósł się do stolicy, że doskonale pamiętają to, czego ich nauczył. Zespół z Pruszkowa wypracował sobie przewagę w trzeciej kwarcie i prowadzenia już nie oddał. Najwięcej punktów dla Znicza uzyskał Kamil Czosnowski (21).

Zespół z Pruszkowa bardzo dobrze zaprezentował się w meczu ze Startem Lublin. Znicz zdecydowanie rozpoczął spotkanie i zdominował przyjezdną ekipę. Start wygrał jedynie czwartą kwartę. Ton grze pruszkowian nadał Adrian Kordalski, z dobrej strony pokazał się Put. Najwięcej punktów dla Znicza w starciu z zespołem z Lublina zdobył Patryk Przyborowski (17).

Jakie są kolejne plany zespołu Marka Zapałowskiego? W dniach 4-6 września koszykarze Znicza zagrają w turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Łowicza. Do rywalizacji przystąpią również KS Księżak Łowicz, ACK UTH ROSA Radom oraz AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź.

SKK Siedlce – MKS Znicz Basket Pruszków 83:81 (17:25, 18:12, 23:16, 25:28)
Legia Warszawa – MKS Znicz Basket Pruszków 81:89 (20:21, 25:20, 21:29, 15:19)
MKS Znicz Basket Pruszków – MKS Start S.A. Lublin 66:53 (15:8, 20:13, 15:14, 16:18)