Znicz gonił i dogonił

Niesamowita pogoń Znicza Basket Pruszków. Na własnym parkiecie podopieczni Marka Zapałowskiego wygrali szóste spotkanie. U siebie jeszcze nie przegrali. Tym razem wyższość Znicza uznał Śląsk Wrocław.

Znicz Basket ma 15 punktów na koncie i jest wiceliderem I ligi koszykówki mężczyzn. Ekipa z Pruszkowa świetnie rozpoczęła sezon. U siebie Znicz ma fantastyczny bilans 6:0. Na obcym terenie pruszkowska drużyna rozegrała dopiero dwa mecze, ale zanotowała jedno zwycięstwo. Jako jedyny do tej pory sposób na Znicza znalazł GKS Tychy.

Wracając do rywalizacji ze Śląskiem. Goście okupują dolne rejony tabeli, jednak do Pruszkowa przyjechali bez żadnych kompleksów. Już w pierwszej kwarcie wrocławianie pokazali, że gospodarze muszą mieć się na baczności. Dowodzona przez skutecznego Kolona drużyna Śląska wygrała pierwszą kwartę ośmioma punktami.

W drugiej odsłonie przewaga gości wzrosła. Dopiero w trzeciej kwarcie Znicz rozpoczął odrabianie strat. Wysoką skuteczność rzutową notowali Put i Janiak. Mimo to Znicz nadal przegrywał i przed ostatnią kwartą miał osiem punktów straty. Jednak w czwartej odsłonie gospodarze dominowali. Niesamowita pogoń, wola walki, zawziętość. Goście opadli z sił, a Znicz był w gazie i maszerował po siódme zwycięstwo w tym sezonie. 75:74 dla gospodarzy. Ekipa z Pruszkowa nadal jest w czubie tabeli.

MKS Znicz Basket Pruszków – Exact Systems Śląsk Wrocław 75:74 (20:28, 12:15, 20:17, 23:14)

Znicz Basket: Janiak 16, Put 15, Słupiński 11, Szwed 8, Przyborowski 6, Kordalski 5, Janik 5, Tarczyk 5, Cechniak 4, Czosnowski 0, Tokarski 0.
Śląsk: Kulon 16, Czyżnielewski 14, Hajnsz 11, Jakubiak 10, Wilczek 7, Musiał 5, Sanny 5, Krakowczyk 2, Pruefer 2, Wysocki 2, Gworek 0.