Znicz dostał lanie

Trzecia porażka Znicza Pruszków w sezonie i trzecia na własnym stadionie. Tym razem zespół prowadzony przez Dariusza Banasika uległ Stali Stalowa Wola.

Przyjezdni zastopowali Znicza, który wygrał trzy kolejne spotkania i piął się w górę tabeli. Przed spotkaniem gospodarze mogli być pełni optymizmu, gdyż Stal w tym sezonie na wyjeździe jeszcze nie wygrała. W Pruszkowie piłkarze ze Stalowej Woli przełamali tę niemoc.

Pierwszą groźną akcję przeprowadził Znicz, jednak Banaszewskiego powstrzymał Bogacz. W 11. minucie padła pierwsza bramka. Świetnie w zamieszaniu podbramkowym odnalazł się mający za sobą występy w ekstraklasie Przemysław Oziębała. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Strzał Mysiaka obronił Wietecha, a chwilę później było już 2:0 dla Stali. Nie, jednak nie. Chorągiewka w górze, czyli spalony. Szczęście uśmiechnęło się do Znicza, który w końcówce pierwszej połowy niepokoił bramkę Wietechy. Bramkarz Stali łapał praktycznie wszystko, ale w 45. minucie sposób na niego znalazł Paweł Kaczmarek. Skrzydłowy gospodarzy przymierzył z rzutu wolnego i doprowadził do remisu.

Druga połowa stopniowo rozkręcała się. Na drodze piłkarzy Znicza stawał Wietecha, który powstrzymał Kitę i Jędrycha. Po raz kolejny w dobrym miejscu i czasie znalazł się Oziębała. Napastnik Stali imponował skutecznością. W 62. minucie minął Misztala i skierował piłkę do pustej bramki. Znicz starał się, walczył, szarpał, ale Wietecha uwijał się między słupkami i bronił kolejne strzały. Był zaporą nie do przejścia. Gospodarze mieli nadzieję do samego końca, ale złudzeń pozbawił ich Dawid Jabłoński. Dwie bramki 20-latka sprawiły, że Znicz poniósł dotkliwą porażkę.

Znicz Pruszków – Stal Stalowa Wola 1:4 (1:1)
Kaczmarek 45′ – Oziębała 11′, 62′, Jabłoński 90′, 90′

Znicz: Misztal – Niewulis, Jędrych, Mysiak, Kucharski (72′ Płaneta) –  Danilczyk (67′ Górka), Machalski – Kaczmarek, Banaszewski, Stryjewski (67′ Kubicki) –  Kita
Stal: Wietecha – Wawrzyński, Jabłoński, Kantor (71’Kowalski, 79’Mistrzyk), Kachniarz, Bartkiewicz, Łanucha, Płonka (90′ Stelmach), Mikołajczak, Bogacz –  Oziębała