Znicz coraz wyżej

Start sezonu w wykonaniu piłkarzy Znicza Pruszków nie był najlepszy, ale teraz podopieczni Dariusza Banasika zanotowali kolejne zwycięstwo i zbliżają się do podium.

Zawodnicy z ul. Bohaterów Warszawy strzelają aż miło. W trzech ostatnich spotkaniach ekipa z Pruszkowa zdobyła siedem bramek. Dodatkowo Piotr Misztal ani razu nie musiał się schylać, aby wyciągąć piłkę z siatki. Po niemrawym początku sezony Znicz przebudził się i wygrał kolejny mecz. Tym razem zespół z Pruszkowa pokonał 3:0 ROW 1964 Rybnik.

Do tej pory Znicz rozegrał cztery spotkania na własnym terenie. Początki były trudne, gdyż podopieczni Dariusza Banasika przegrali dwa spotkania, jednak wygrana z Polonią Bytom dodała piłkarzom z Pruszkowa skrzydeł. Spotkanie z ekipą z Rybnika Znicz rozpoczął agresywnie i zdecydowanie. Od początku gospodarze szturmowali bramkę przyjezdnych. Pierwsze efekty były widoczne już po 11. minutach gry. Do rzutu wolnego podszedł Paweł Kaczmarek, który dośrodkował w pole karne, a tam najwyżej pofrunął Andrzej Niewulis. Obrońca Znicza otworzył wynik spotkania.

Gospodarze przeważali i raz za razem zagrażali bramce przyjezdnych. W kilku przypadkach brakowało celności, ale dobrze między słupkami spisywał się Daniel Kajzer. Początek drugiej połowy dla gości. Zespół z Rybnika z 48. minucie za sprawą Marka Gładkowskiego chciał zagrozić bramce Znicza, ale bez efektu. W 76. minucie po raz kolejny dał o sobie znać Niewulis. Obrońca gospodarzy miał zakusy na drugą bramkę, ale tym razem szczęście było po stronie gości. Niewulis trafił w słupek. Co się odwlecze… Trzy minuty później było 2:0. Na listę strzelców wpisał się kolejny obrońca. Tym razem Arkadiusz Jędrych. Kropkę nad „i” postawił Patryk Kubicki. 21-latek zdecydował się na indywidualną akcję, którą okrasił golem. Lekka podcinka i piłka wylądowała w siatce.

Znicz jest 5. w tabeli II ligi. Po dziewięciu spotkania ekipa z Pruszkowa ma na swoim koncie 15 punktów.

Znicz Pruszków – ROW 1964 Rybnik 3:0 (1:0)
Niewulis 11′, Jędrych 79′, Kubicki 90′

Znicz: Misztal – Kucharski, Jędrych, Niewulis, Mysiak – Machalski (89′ Janiszewski), Danilczyk, Kaczmarek (71′ Kubicki), Banaszewski, Stryjewski (60′ Górka) – Kita (67′ Płaneta).

ROW 1964: Kajzer – Janik, Grolik, Mandrysz (84′ Spratek), Krotofil, Płonka, Muszalik, Jary (79′ Nowak), Dudziński, Gładkowski (63′ Popiela), Gojny