Znicz coraz bliżej czołówki

Piłkarze Znicza Pruszków w piątek wysoko pokonali u siebie Motor Lublin 4:1. Podopieczni Roberta Kochańskiego są coraz bliżej miejsc premiowanych awansem.

Znicz Pruszków nie przegrał od 21 września, kiedy to uległ Siarce Tarnobrzeg 0:2. Od tamtej pory przeplata zwycięstwa z remisami, ale zawsze punktuje i jest coraz wyżej w tabeli.

Spotkanie z Motorem pokazało, że piłkarze z Pruszkowa są w świetnej formie. Już w 2. minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie, ale obok bramki strzelił Adrian Paluchowski. Podawał mu Marcin Rackiewicz, który kilka minut później świetnie dograł do Maksa Banaszewskiego, ten jednak również chybił. W 6. minucie Rackiewicz sam próbował pokonać golkipera gości, ale ten świetnie interweniował. Pięć minut później ponownie niecelnie strzelał bardzo aktywny Rackiewicz. Następna okazja dla Znicza pojawiła się w 26. minucie, ale i Banaszewski nie trafił do siatki. W 32. minucie groźnie strzelał na bramkę Pawła Pazdana Konrad Wrześniewski, ale nie pokonał bramkarza Znicza. Minutę później było już 1:0, a bramkę zdobył nie kto inny jak Rackiewicz. Jeszcze przed przerwą gospodarze mogli podwyższyć, jednak strzał głową Macieja Machalskiego był niecelny.

Co nie udało się przed przerwą, powiodło się tuż po. Machalski zagrał piętą do Michała Kucharskiego, który podwyższył prowadzenie. W 55. minucie groźnie ,ale nieskutecznie strzelali goście. W 59. minucie kolejną okazję miał Rackiewicz, ale chybił. Kilka minut później jedna z nielicznych akcji Motoru – znów próbował Wrzesiński i znów nieskutecznie. Na atak Motoru Znicz znów odpowiedział golem. Piłkę do Rackiewicza zagrał Kucharski, wydawało się, że przejmie ją obrońca, który jednak skiksował, Rackiewicz doszedł do piłki i zmieścił ją między słupkami. W 73. minucie Piotr Karwan zdobył głową, jak się później okazało, honorową bramkę. Rywali w 88. minucie dobił Adrian Paluchowski.

Znicz Pruszków – Motor Lublin 4:1 (1:0)

Znicz: Paweł Pazdan – Marcin Bochenek, Igor Biedrzycki, Arkadiusz Jędrych, Michał Kucharski – Artur Januszewski (’82 Kamil Tomas), Sebastian Olczak, Marcin Rackiewicz (’71 Krzysztof Kopciński), Maks Banaszewski (’89 Bartosz Niksiński), Maciej Machalski – Adrian Paluchowski (’88 Krystian Pieczara).

Motor: Paweł Lipiec – Piotr Karwan, Dawid Ptaszyński, Sebastian Orzędowski, Damian Kądzior (’86 Tomasz Sedlewski) – Paryk Koziara (’72 Ihor Mihałewśkyj), Rafał Król, Konrad Wrzesiński (’86 Kamil Wolski), Michał Gamla (’57 Mateusz Broź), Damian Jaroń – Maciej Tataj.

Bramki: ’33, ’66 Marcin Rackiewicz, ’47 Michał Kucharski, ’86 Adrian Paluchowski – ’73 Piotr Karwan.