Znicz bez punktów w Siedlcach

Znicz Pruszków nie znalazł sposobu na pokonanie Rafała Misztala. Z kolei jego młodszy brat, Piotr, musiał wyciągać piłkę z siatki. W spotkaniu 13. kolejki I ligi Pogoń Siedlce wygrała ze Zniczem 1:0.

To był mecz z podtekstami. Znicz pojechał do Siedlec, gdzie pracuje Dariusz Banasik, który wprowadził żółto-czerwonych do I ligi. W zespole Pogoni gra Arkadiusz Jędrych, były kapitan pruszkowskiej drużyny. Na boisku mieli okazję rywalizować bracia – Rafał i Piotr Misztal.

Na pierwszą groźną akcję trzeba było czekać do 19. minuty. Gospodarze mogliby się cieszyć z prowadzenia, gdyby Bajdur wykorzystał dokładne podanie Wrzesińskiego. Pomocnik trafił jednak w słupek. Pogoń szukała swojej szansy i dopięła celu. W 45. minucie piłkę do siatki skierował Gołębiewski.

W drugiej części gry pojawiła się szansa dla Znicza. Z boiska w 61. minucie wyleciał Świerblewski, więc żółto-czerwoni grali z przewagą jednego zawodnika. Chcieli to wykorzystać, jednak w dobrej dyspozycji był Rafał Misztal. W 81. minucie popisał się genialną interwencją po strzale Niewulisa z 5 metrów. Bramkarz Pogoni okazał się przeszkodą nie do przejścia. Piłkarze Znicza musieli pogodzić się z ósmą porażką w sezonie.

Zespół z Pruszkowa zajmuje 18. miejsce w I lidze z dorobkiem 9 punktów.

Pogoń Siedlce – Znicz Pruszków 1:0 (1:0)
Gołębiewski 45′

Pogoń: R. Misztal – Lewandowski, Jędrych, Żytko, Świerblewski – Wrzesiński, Dybiec (87′ Panufnik), Makowski, Tomasiewicz (90′ Kurbiel), Bajdur (85′ Demianiuk) – Gołębiewski

Znicz: P. Misztal – Jaroch (73′ Machalski), Janiszewski, Mysiak, Kucharski (45′ Zaborowski) – Jagiełło, Kopciński, Niewulis, Banaszewski, Kubicki (60′ Kita) – Paluchowski