Znicz Basket zdemolowany

Chyba nikt nie spodziewał się takiego pogromu. GKS Tychy rozbił Znicz Basket Pruszków w drugim spotkaniu fazy play-off I ligi koszykówki mężczyzn. Tyszanie wygrali 87:46.

Powiedzieć, że Znicz Basket nie istniał w tym meczu to nic nie powiedzieć. GKS rozegrał fenomenalny mecz w Pruszkowie i nadal walczy o awans do kolejnej rundy.

Wydawało się, że gospodarze są na dobrej drodze, aby odnieść sukces. W pierwszym spotkaniu w Pruszkowie wygrali 79:71. Drugi mecz również rozgrywali na własnym terenie i ten fakt napawał optymizmem. Jak się okazało podrażnieni tyszanie roznieśli gospodarzy w pył.

Pierwsze dwa punkty w spotkaniu zdobył Depa i w tym momencie GKS rozpoczął swój marsz po zwycięstwo. Znicz starał się dotrzymywać tempa rywalowi, ale nie wytrzymał zbyt długo. Po pięciu minutach rywalizacji goście odskoczyli rywalom – 10:13 i wraz z upływem czasu powiększali swoją przewagę.

Na półmetku rywalizacji Znicz Basket przegrywał 31:52, ale najgorsze miało dopiero nadejść. W trzeciej i czwartej kwarcie gospodarze rzucili zaledwie 15 punktów. Z kolei GKS zdobył ich aż 35! Ekipa z Tych wygrała różnicą 41 punktów!

W rywalizacji do trzech zwycięstw jest 1:1. Kolejne spotkanie zostanie rozegrane 16 kwietnia w Tychach.

MKS Znicz Basket Pruszków – GKS Tychy 46:87 (19:29, 12:23, 9:21, 6:14)