Znicz Basket rozbił Astorię

Wyjazdowy triumf Znicza Basket Pruszków. Drużyna Marka Zapałowskiego rozgromiła Astorię Bydgoszcz 105:56.

Po dwóch porażkach nadszedł czas na triumf. Znicz Basket Pruszków zanotował trzecie zwycięstwo w sezonie, a drugie na wyjeździe. Początek starcia wyrównany, jednak ze wskazaniem na przyjezdnych. Trafienie Cechniaka dało Zniczowi sześciopunktową przewagę – 12:6. Gospodarze zmniejszyli straty – 10:12. Jednak zespół Zapałowskiego przystąpił do natarcia i zdobył dziewięć punktów z rzędu.

Druga kwarta niezwykle zacięta. Astoria robiła wszystko, aby zmniejszyć straty. Trójka Motela sprawiła, że przewaga Znicza Basket stopniała – 23:19. Na półmetku rywalizacji przyjezdni prowadzili 43:31.

Znicz Basket imponował skutecznością. W całym spotkaniu gracze z Pruszkowa zanotowali 65 proc. skuteczność za dwa punkty. Również na linii rzutów wolnych byli niemalże perfekcyjni. Trafili 24 z 28 prób. W trzeciej i czwartej kwarcie gospodarze zdobywali punkty od wielkiego dzwonu. Goście szaleli, a Astoria nie potrafiła się odnaleźć w zaistniałej sytuacji.

W zespole z Pruszkowa trudno znaleźć jednego wyróżniającego się zawodnika. Cała drużyna pracowała na sukces w Bydgoszczy. Najwięcej punktów zdobył debiutujący w pruszkowskim zespole Andrzej Paszkiewicz – 20, a o pięć mniej rzucił Damian Tokarski.

Astoria Bydgoszcz – MKS Znicz Basket Pruszków 56:105 (14:23, 17:20, 10:28, 15:34)