Znicz Basket przegrał w Dąbrowie

Podopieczni Michała Spychały przegrali na wyjeździe z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Tym samym muszą poczekać na pierwsze punkty nowym roku.

Niedzielni rywale pruszkowian byli faworytem tego meczu, znajdują się czołówce tabeli i obecnie mają tylko trzy punkty straty do lidera. Znicz natomiast nie wygrał już od miesiąca kiedy zdeklasował Spójnię Stargard Szczeciński (80:42).

Już pierwsza kwarta pokazała, że Znicz Basket raczej nie wywiezie punktów z Dąbrowy Górniczej. Po jej zakończeniu przegrywali już 18 punktami. W kolejnej gospodarze nie byli już tak skuteczni, ale i tę część spotkania wygrali. Trzecią kwartę udało się pruszkowianom wygrać siedmioma punktami, ale w ostatniej znów lepsi okazali się gracze z Dąbrowy. Kapitalne zawody rozegrał Michał Wołoszyn, który zdobył aż 33 punkty.

Kolejne spotkanie Znicz Basket zagra w niedzielę 19 stycznia o godz. 17.00 w Pruszkowie z sąsiadem w tabeli Intermarche Bricomarche BM Stal Ostrów Wlkp.

MKS Dąbrowa Górnicza – MKS Znicz Basket Pruszków 90:75 (33:15, 22:21, 15:22, 20:17)

Punkty dla Znicza Basket: Aleksandrowicz 14 (1), Lewandowski 12 (1), Linowski 11 (1), Matuszewski 10 (1), Malewski 8, Wojtyński 7(1), Czosnowski 5(1), Mieczkowski 4, Put 2, Kulikowski 2, Janik 0.

Najwięcej dla MKS: Wołoszyn 33 (5), Piechowicz 12, Maj 10, Zieliński 10.