Znicz Basket poległ w Tychach

Koszykówka

I runda play-off okazała się przeszkodą nie do przejścia dla koszykarzy Znicza Basket Pruszków. Podopieczni Marka Zapałowskiego w czwartym spotkaniu rywalizacji ulegli GKS-owi Tychy 82:93.

Koszykarze z Pruszkowa udanie zainaugurowali zmagania z GKS-em. Na własnym parkiecie wygrali 79:71, jednak w drugim spotkaniu tyszanie pokazali ogromną siłę. GKS triumfował wygrał 87:46. Rywalizacja przeniosła się do Tych i od początku nie układała się po myśli Znicza. Spotkanie numer trzy zakończyło się pięciopunktową porażką koszykarzy z Pruszkowa.

Nadzieja umiera ostatnia. Wygrana w czwartym spotkaniu spowodowałaby, że decydujący o awansie mecz byłby rozegrywany w Pruszkowie. Jednak GKS bardzo szybko wybił koszykarzom Znicza takie myśli z głów. W pierwszej kwarcie gospodarze wygrali 23:14, czym ustawili spotkanie. W kolejnych odsłonach mogli kontrolować przebieg gry. GKS imponował rzutami za trzy punkty. w tym elemencie gry podopieczni Tomasza Jagiełki zanotowali 40 proc. skuteczności. Spudłowali tylko dwa rzuty wolne. Z kolei Znicz trafił tylko dwie „trójki” na dziewiętnaście prób.

W drugiej i trzeciej odsłonie GKS powiększył przewagę. Przed ostatnią odsłoną na tablicy widniał wynik 77:52. Trzy minuty przed końcem spotkania Znicz Basket włączył drugi, a nawet trzeci bieg. GKS notował straty, ratował się faulami, jednak było już za późno. Znicz odrobił czternaście punktów, ale przegrał 82:93.

Najwięcej punktów dla pruszkowskiej drużyny zdobył Damian Janiak – 23.

Całą rywalizację GKS wygrał 3:1.

GKS Tychy – MKS Znicz Basket Pruszków 93:82 (23:14, 25:18, 29:20, 16:30)