Znicz Basket na podium!

Koszykówka

Koszykarze Znicza Basket Pruszków grają jak z nut! Piąte spotkanie i piąte zwycięstwo. Znicz jest już na 3. pozycji w tabeli koszykarskiej I ligi.

Tym razem do Pruszkowa przyjechał AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice. Już w pierwszej kwarcie gospodarze pokazali, kto w tym spotkaniu będzie rozdawał karty. Znicz wygrał różnicą pięciu punktów i wydawało się, że wszystko kontroluje. Goście z Katowic nie zamierzali ustępować. Wygrali drugą kwartę i zaczęło się robić gorąco. Mecz był bardzo wyrównany. Nadal prowadził Znicz, jednak Piotrkowski i Leszczyński robili wszystko, aby AZS odrobił straty.

Ekipa z Katowic nie wytrzymała jednak tempa. Koszykarze Znicza równomiernie rozłożyli siły i w czwartej kwarcie odskoczyli rywalom. Drużyna z Pruszkowa wygrała różnicą 12 punktów, czym przypieczętowała piąte zwycięstwo w sezonie.

Najlepiej punktującym zawodnikiem Znicza był Adrian Kordalski, który rzucił 14 „oczek”. Takim samym dorobkiem mogą pochwalić się dwaj zawodnicy AZS-u – Piotrkowski i Leszczyński.

Znicz Basket Pruszków – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 75:63 (19:14, 16:18, 19:19, 21:12)