Złoto dla Kobeckiej

Uncategorized

Wychowanka UKS Kapry-Armexim Marta Kobecka i Łukasz Gutowski mają kolejny udany start za sobą. W Mistrzostwach Europy U24 zdobyli złoto.

Start polskiej pary już od samego początku przebiegał wzorowo. Kobecka i Gutowski już po konkurencji pływania objęli prowadzenie. Uzyskali czas 1:57,07. W turnieju szermierczym również odnieśli zwycięstwo. Wygrali 20 pojedynków z rundy wstępnej i pojedynek z rundy bonusowej. Dobre starty w obu konkurencjach dały im prowadzenie w klasyfikacji generalnej. 

Nieco gorzej poszło polskiej parze w jeździe konnej. Trasę parkuru czysto przejechali jedynie Białorusini Tatsiana Rahaczowa i Iwan Iwanow, dzięki czemu awansowali na drugie miejsce. Kobecka i Gutowski zaliczyli dwie zrzutki.

Biało-Czerwoni bez problemu utrzymali prowadzenie i zdobyli złoty medal, przypieczętowując tym samym triumf Polski w klasyfikacji medalowej. Drugie miejsce zajęła druga sztafeta czeska – Aranka Chalupnikova i Lukas Svechota. Brązowy medal przypadł drugiej polskiej parze Natalii Dominiak i Danielowi Ławrynowiczowi.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.