Złotkowska wyjeździła podium z drużyną

Łyżwiarstwo Szybkie

Nasza drużyna kobiet zaprezentowała się w Pucharze Świata w Heerenveen w łyżwiarstwie szybkim. W składzie reprezentacji Polski, która zajęła 3. miejsce znalazła się zawodniczka UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki Luiza Złotkowska.

Złotkowska to od lat czołowa polska panczenistka. Dwukrotnie stała na podium Igrzysk Olimpijskich. W 2010 roku w Vancouver sięgnęła wraz z Katarzyną Bachledą Curuś oraz Katarzyną Woźniak po brąz. Wynik udało się poprawić cztery lata później w Soczi. Razem z Bachledą-Curuś, Woźniak i Natalią Czerwonką wywalczyła srebro na dystansie 2400 metrów. Łyżwiarka UKS Sparta ma na swoim koncie również dwa medale mistrzostw świata.

W tym sezonie dla Polek szczęśliwe jest Heerenveen. Nasza drużyna w grudniowym starcie w zawodach Pucharu Świata stanęła na trzecim miejscu podium. Po raz kolejny do Heerenveen Złotkowska, Czerwonka i Woźniak udały się w dniach 11-13 marca. Biało-czerwone w parze rywalizowały z Rosjankami. Choć początek należał do Sbornej to lepszy wynik zanotowały Polki, które przejechały dystans w czasie 3.02,34.

W starcie indywidualnym Złotkowska uplasowała się na 9. pozycji w biegu ze startu wspólnego. Zawodniczka z Grodziska w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata uplasowała się na 7. miejscu z dorobkiem 165 punktów.

Zatem Polki po raz kolejny na trzecim miejscu podium w Heerenveen. Najlepsze okazały się Japonki, które wygrały rywalizację z Holenderkami.