Złotkowska na podium

Łyżwiarstwo Szybkie

Luiza Złotkowska stanęła na podium w wyścigu na 1500 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Nagano. Kolejny zawody odbędą się na początku grudnia w Astanie.

Na początek tegorocznej rywalizacji zawodniczka UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki wystąpiła w Harbin. Z występu z Chinach Złotkowska nie była w pełni zadowolona. Z drużyną wywalczyła 5. miejsce, a indywidualnie na 1500 metrów była szósta. Podkreślała, że chiński klimat jej nie służy, ale start w Nagano miał być inny.

Japońskie powietrze zdecydowanie lepiej podziałało na płuca Złotkowskiej, która wywalczyła trzecie miejsce na 1500 metrów. Lepsze były tylko Yekateria Shikhova i Bo Reum Kim. Do ostatnich metrów Złotkowska czuła na plecach oddech rywalek. Polka minęła linię mety z czasem 2.00.03, a Marina Zuyeva i Elizaveta Kazelina były gorsze o 0,21s.

Zawodniczka z Grodziska wypadła najlepiej spośród naszych reprezentantek na 3000 metrów. Złotkowska zajęła 8. lokatę z czasem 4,12.22, za jej plecami uplasowała się Katarzyna Bachleda-Curuś. Z kolei w drużynie Polki wywalczyły 6. pozycję. Najlepsze były Holenderki.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w Astanie w dniach 2-4 grudnia.