Złotkowska myśli o Pucharze Świata

Łyżwiarstwo

Luiza Złotkowska przeszła krajowe kwalifikacje i przygotowuje się do startów w zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Pierwszy akcent już 11 listopada w Chinach.

30-letnia wicemistrzyni olimpijska z Soczi w drużynie ma bogate doświadczenie. Zdobywała medale na największych imprezach. Teraz szykuje się do kolejnych startów. Puchar Świata to dla niej nie nowość. – Wystartuję na dystansach 1500 metrów, 3 kilometry oraz w wyścigu masowym. W wewnętrznych zawodach kwalifikacyjnych dwa razy uplasowałam się na 3. miejscu. Rywalki wywierały dużą presję, ale niespodzianek nie było. Dla mnie sezon zaczyna się od Pucharu Świata – mówi Luiza Złotkowska.

4 listopada wicemistrzyni olimpijska wyleci do Chin, gdzie w dniach 11-13 listopada odbędzie się pierwsza z sześciu odsłon zmagań. – Moja dyspozycja nie jest jeszcze optymalna. Do pierwszego Pucharu Świata zostały jeszcze trzy tygodnie, ale wszystko idzie w dobrą stronę. Miałam trochę problemów zdrowotnych, eksperymentowałam również ze sprzętem i w końcu znalazłam optymalne rozwiązanie – zapewnia 30-letnia łyżwiarka.

Starty w Pucharach Świata to etap przygotowań i szlifowania formy przed imprezą sezonu, którą są lutowe mistrzostwa świata. Do tej pory w czempionacie Złotkowska zdobyła dwa medale. W kolekcji brakuje jej tylko złota. – Nie liczę startów w Pucharach Świata. To dla mnie któryś z kolei sezon. Nie podchodzę do tego emocjonalnie, jednak z całych sił będą walczyła o jak najwyższe miejsce. Najważniejsze są mistrzostwa świata. Chcę też dobrze zaprezentować się w wyścigu masowym, w którym w ubiegłym sezonie zajęłam 5. miejsce – przedstawia swoje cele Złotkowska.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.