Złotkowska czternasta po pierwszym starcie

Łyżwiarstwo

Luiza Złotkowska, panczenistka UKS „Sparta” Grodzisk Mazowiecki, zajęła 14. miejsce w pierwszym starcie na igrzyskach w Pjongczangu. Przed zawodniczką kolejne wyścigi.

Złotkowska w sobotę startowała w biegu na 3 tys. metrów. Zajęła miejsce w drugiej dziesiątce zawodniczek. Triumfowały Holenderki. Reprezentantki tego kraju zgarnęły wszystki trzy olimpijskie medale. – Pierwszy start Igrzysk Olimpijskich PyeonChang 2018 już za mną.
Dziś startowałam na dystansie 3km, zajęłam 14 miejsce. Myśle że to dobry prognostyk przed kolejnymi startami. 1500m już w poniedziałek! Dziękuję za trzymanie kciuków i kibicowanie – po sobotnim wyścigu napisała na Facebooku Złotkowska.

Kolejny start zawodniczki z Grodziska już w poniedziałek (12.02) o godz. 13.30. Tym razem Złotkowska wystartuje na 1500 m. Kilka dni później, w poniedziałek, 19 lutego, eliminacje biegów drużynowych (godz. 12.00). 21 lutego od godz. 12.00 finały.