Zła passa Liderek przełamana

Matizol Lider w końcu zwycięski! Pruszkowianki zdołały wywieźć cenne zwycięstwo z Łodzi, ogrywając miejscowy Widzew 71:54. Zespół Adama Prabuckiego nie przegrywał w tym spotkaniu ani przez sekundę. Blisko 27 minut na parkiecie przebywała debiutująca w Matizolu Liderze Briana Gilbreath.

Po trzech porażkach z wymagającymi rywalami pruszkowianki potrzebowały spotkania na przełamanie. Meczu, po którym rozpoczęłyby marsz w górę ligowej tabeli. Mecz z Widzewem w Łodzi taki właśnie był.

Dzięki dobrej obronie i skutecznym akcjom w ataku Matizol Lider już w połowie pierwszej kwarty prowadził 9:2, a w pierwszej piątce po raz pierwszy w tym sezonie pojawiła się Barbara Głocka, która jeszcze przede meczem została uhonorowana skromnym upominkiem za grę w Widzewie w poprzednim sezonie.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami trener Adam Prabucki dużo rotował składem w tym spotkaniu, niemal każdą z zawodniczek wypuszczając na boisko na przynajmniej dziesięć minut. Pruszkowianki do Łodzi pojechały w jedenastoosobowym składzie, bo z powodu problemów zdrowotnych ostatecznie na Mazowszu musiała pozostać Paulina Antczak.

W składzie znalazła się jednak nowo pozyskana Briana Gilbreath i na parkiecie pojawiła się już w pierwszej kwarcie. Amerykanka, która do Polski przyleciała w czwartek po południu rzuciła łącznie 15 punktów (3/15 z gry), miała siedem zbiórek oraz sześć strat. Dłużej na parkiecie przebywała tylko Agnieszka Kaczmarczyk. Wieloletnia koszykarka AZS-u PWSZ Gorzów Wielkopolski została najskuteczniejszą zawodniczką Matizolu Lidera, kończąc zawody z dorobkiem 19 punktów. Dodatkowo urodzona w Szczecinie zawodniczka zebrała osiem piłek i wymusiła pięć fauli.

Niemal do zakończenia trzeciej kwarty Matizol Lider stopniowo powiększał przewagę, która po rzucie wolnym Anny Pietrzak wynosiła 23 punkty. To wywołało lekkie rozluźnienie w szeregach obronnych pruszkowianek, co wykorzystały zawodniczki Widzewa, rzucając 14 punktów z rzędu. Przy wyniku 54:45 ważną trójkę trafiła jednak Gilbreath, a Matizol Lider swoją przewagę utrzymał do końca.

Liderki nie będą miały wiele czasu na odpoczynek, bo już w środę 17 października zmierzą się w Pruszkowie z innym zespołem z województwa łódzkiego – PTK Pabianice. Początek spotkania o godz. 19.00

Widzew Łódź – Matizol Lider Pruszków 54:71 (13:21, 13:20, 8:13, 20:17)

Widzew: Jankowska 23, Pawlak 8, Rzeźnik 8, Kopczyk 7, Bednarczyk 5, Tondel 2, Chomicka 1, Dziwińska 0, Modelska 0.

Lider: Kaczmarczyk 19, Gilbreath 15, Pietrzak 8, Buford 8, Bennett 6, Colson 6, Rozwadowska 3, Jujka 2, Grabowska 2, Głocka 2, Stanek 0.