Zła passa trwa

Koszykówka

PTS Lider Pruszków przegrał kolejne spotkanie. Podopieczne Jacka Rybczyńskiego nie będą miały z podróży do Płocka miłych wspomnień.

Liderki miały świadomość, że czeka je kolejne trudne wyzwanie. MON-POL Płock w tym sezonie nie zanotował porażki i rysował się jako trudny rywal. Ekipa z Pruszkowa podjęła walkę, ale to było za mało.

Drużyna z Płocka wykorzystała swój potencjał w pełni. Marlena Deko i Lucyna Kotonowicz prowadziły grę gospodyń i imponowały skutecznością. Liderki starały się być uważne w obronie, jednak drużyna z Płocka wykazywała się dużym sprytem. MON-POL wypracował sobie przewagę i kontrolował przebieg gry. Pierwszą kwartę gospodynie zakończyły pięciopunktowym prowadzeniem. W kolejnym odsłonach zwiększały swoją przewagę.

Liderki starały się dotrzymywać kroku rywalkom i udawało im się być blisko. Dąbek była skuteczna pod koszem. Zdobywała kolejne punkty i zanotowała aż 10 zbiórek. W czwartej kwarcie przyjezdnym zabrakło już sił. Drużyna z Płocka nie pozostawiła Liderkom złudzeń, kto jest lepszy i wygrała różnicą 20 punktów.

Ekipa z Pruszkowa zanotowała trzecią porażkę w tym sezonie. Do tej pory Lider wygrał tylko raz – na inaugurację z KS Basket 25 Bydgoszcz.

MON-POL Płock – PTS Lider Pruszków 69:49 (21:16, 13:12, 17:13, 18:8)

MON-POL: Deko 18pkt, Kotonowicz 16, Janas 12, Pytlarczyk 8, Rucińska 6, Kutycka 4, Sikorska 4, Iwan 1, Chmielewska 0, Gawska 0, Gruchot 0

LIDER: Dąbek 12, Nowocin 12, Agnieszczak 7, Babecka 5, Petryka 5, Doga 3, Mysińska 2,  Pacuszka 2, Bobrowska 1, Milcarz 0, Wrzesień 0

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.