Zdobywają mało punktów

Koszykówka

Pruszkowskie Liderki średnio zdobywają 59 punktów w spotkaniu. Dużo czy mało? Z analizy wynika, że tylko dwie drużyny w lidze rzucają mniej punktów.

Lider Pruszków jest jedną z trzech ekip, która rzuca mniej niż 60 punktów w spotkaniu. Gorsze są tylko drużyny Pszczółki AZS UMCS II Lublin oraz SMS PZKosz II Łomianki. Najwięcej punktów zdobywają zawodniczki KKS Olsztyn – 76.

Jak prezentują się statystyki Liderek? Zawodniczki z Pruszkowa mają przyzwoitą skuteczność rzutów za dwa punkty, która kształtuje się na poziomie 42,3%. Liderki w trakcie spotkania rzucają 38 razy, a piłka trafia do kosza 16 razy. Pięć ekip może pochwalić się lepszą skutecznością od pruszkowianek. Dominuje Mon-Pol Płock, którego zawodniczki trafiają ponad 50% rzutów za dwa.

Liderki z wszystkich drużyn podejmują najwięcej prób za trzy. Podopieczne Jacka Rybczyńskiego wykonują średnio 21 rzutów, z czego 5 jest celnych. Skuteczność rysuje się na poziomie 24.9%. Najlepiej w tym elemencie radzą sobie zawodniczki Grot Alles Pabianice – 31%.

Zawodniczki z Pruszkowa muszą cały czas pracować nad rzutami wolnymi. Liderki mają jedną z najniższych średnich celnych rzutów – 59,1%, gorszy jest tylko zespół SMS PZKosz II Łomianki – 56,8%.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.