Zdobyła srebro mistrzostw Europy

Uncategorized

Marta Kobecka na podium mistrzostw Europy U-24 w pięcioboju nowoczesnym w Drzonkowie. Zawodniczka UKS Kapry Armexim Pruszków, wraz z Natalią Dominiak i Dominiką Karolak, sięgnęła po srebrny medal w rywalizacji drużynowej.

Pięciobój nowoczesny to dyscyplina, która wymaga od zawodników wszechstronności. Rywalizacja odbywa się w szermierce, pływaniu, jeździectwie, biegu przełajowym i strzelaniu. Mistrzostwa Europy U-24 w Drzonkowie okazały się wyjątkowe za sprawą Natalii Dominiak, która wywalczyła pierwsze złoto dla Polski w historii.

Powody do zadowolenia może mieć również 22-letnia Marta Kobecka. Zawodniczka UKS Kapry Armexim Pruszków zdobyła srebro mistrzostw Europy w drużynie. Polki przegrały zmagania o złoto jedynie z Węgierkami, które uzyskały 3872 punkty. Biało-czerwone zdobyły 3814 oczek i o pięć wyprzedziły Brytyjki.

Warto podkreślić, że w rywalizacji indywidualnej Kobecka również pokazała się z dobrej strony. Reprezentantka pruszkowskiego klubu zajęła 10. miejsce z dorobkiem 1250 punktów.

Sukces Kobeckiej to duża radość dla UKS Kapry, gdzie zawodniczka kształtowała się. Początkowo postawiła na pływanie. – Marta jest wychowanką UKS Kapry Armexim Pruszków oraz absolwentką Gimnazjum nr 4. Następnie skończyła Liceum Ogólnokształcące w Komorowie. W gimnazjum zdecydowała się rozszerzyć pływanie o bieganie i tak przeszła powoli do pięcioboju – przedstawia Łukasz Borkowski z UKS Kapry Armexim Pruszków.