Zawody na zakończenie sezonu biegowego

Bieganie

Na terenie parku Muzeum im. Iwaszkiewiczów w Stawisku odbędą się zawody biegowe, które symbolicznie zakończą sezon. To już szósty raz gdy grupa STO-nogi Milanówek organizuje podobne wydarzenie. Co ciekawe, zawodnicy będą biegli tyle ile będą chcieli, minimum to pokonanie 1,7 km.

Malowniczy park w Stawisku to doskonałe miejsce dla spacerowiczów oraz biegaczy. Uroku dodaje pora roku, czyli nasza polska złota jesień. Za niewiele ponad tydzień odbędą się tam zawody biegowe na dystansie otwartym. Oznacza to, że każdy będzie mógł biec tyle ile będzie chciał. Jednak dystans ograniczono limitem czasowym do trzech godzin. Wymogiem jest przebiegnięcie przynajmniej jednej pętli o długości około 1,7 km. Nieco więcej dodatkowych emocji może dodać fakt, że zawody zostaną rozegrane po zmroku!

Unikalna formuła biegu sprawia, że na jednej trasie, w tym samym czasie mogą spotkać się dzieci, osoby traktujące bieganie rekreacyjnie oraz osoby obdarzone talentem do biegania ekstremalnych dystansów. Takie spotkanie jest inspiracją do wytrwałych i systematycznych treningów – zapowiadają organizatorzy, STO-nogi Milanówek.

Nawierzchnia po jakiej będą „dreptać” zawodnicy jest mieszana. Jak już wspominaliśmy wyżej bieg odbywa się po zmroku, więc przy skąpym oświetleniu. Dlatego każdy biegacz powinien zabrać ze sobą tzw. czołówkę, czyli latarkę zakładana na głowę.

Wygrywa zawodnik, który pokona trasę największą ilość razy. Taktyka biegu? Dowolna! Udział w imprezie będzie zaliczony po pokonaniu jednej pętli (wspomniane 1,7 km). Pętle są liczone przez sędziów ochotników wyznaczonych wśród niebiegnących sympatyków STO-nóg.

Co więcej? W czasie biegu będzie można zatrzymać się, ogrzać przy ognisku oraz… zjeść coś ciepłego i pobiec dalej. Wydarzenie na Facebooku związane z tą imprezą znajdziecie tutaj.

Aby się zapisać kliknij tu.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.