Zawodnik Bogorii mistrzem Polski

Tenis Stołowy

Czterech podejść potrzebował Wang Zeng Yi do zdobycia tytułu indywidualnego mistrza Polski seniorów. Sztuka ta udała mu się w Wieliczce, gdzie w finale imprezy pokonał Jarosława Tomickiego 4:0.

Zawodnik Bogorii Grodzisk Mazowiecki stracił w całym finale 26 małych punktów, z czego 18 w trzecim i czwartym secie. W całym turnieju (pięć gier) występujący od pięciu lat w Grodzisku pingpongista przegrał tylko cztery sety.

Był to czwarty występ Wandżiego w meczu o złoty medal indywidualnych mistrzostw Polski i pierwszy zakończony sukcesem. Wcześniej na drodze naszego tenisisty stołowego stawali Lucjan Błaszczyk, Artur Daniel i Bartosz Such, odpowiednio w 2008, 2009 i 2011 roku.

Wang na swoim koncie ma aż dziewięć tytułów drużynowego mistrza Polski. Dziesiąte złoto wywalczył w grze pojedynczej.

Wang Zeng Yi – Jarosław Tomicki (Armada Silesia Miechowice) 4:0 (11-3, 11-5, 12-10, 11-8)