Zawodnik z Pruszkowa jedzie na Puchar Europy

Sporty Walki

Damian Pawlik z Klubu Karate Pruszków okazał się najlepszy w III turnieju Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego 2016. Teraz czeka go kolejne wyzwanie. Triumf w Lublinie dał Pawlikowi kwalifikację do Pucharu Europy.

Do Lublina zjechali się czołowi polscy karatecy, którzy rywalizowali w finałowym turnieju Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego. Losy triumfu ważyły się do ostatniej chwili. W klasyfikacji końcowej najlepszy okazał się Damian Pawlik, który swoją pozycję przypieczętował w Lublinie. Zawodnik z Pruszkowa w finałowej walce spotkał się z Jakubem Malickim z UKS Budo Grodzisk Mazowiecki. Po starciu ze zwycięstwa mógł cieszyć się Pawlik. Ósmą pozycję w Lublinie zajął Maciej Szcząchor z pruszkowskiego klubu.

W rywalizacji pań wystartowała Aleksandra Gorzka. Zawodniczka Karate Klub Pruszków pokazała się z dobrej strony, ale w finale nie sprostała rywalce. Maria Depta z TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki wygrała zawody w Lublinie i całą klasyfikację turniejową. Z kolei Gorzka została sklasyfikowana na czwartej pozycji.

Damian Pawlik może już szlifować formę przed VII Pucharem Europy w Karate Tradycyjnym. Czas pozostało niewiele. Turniej odbędzie się 28 maja w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś”.