Zawodnik z Nadarzyna wicemistrzem Polski

Sporty Walki

Jakub Szklarczyk (GLKS Nadarzyn) zdobył srebrny medal podczas mistrzostw Polski BJJ, które odbyły się w Legionowie.

Impreza została zorganizowana z rozmachem. Przed dwa dni zawodnicy rywalizowali w kilkunastu kategoriach o medale mistrzostw Polski. Wśród startujących nie zabrakło wojowników z Nadarzyna. Dumny ze swojej postawy może być Jakub Szklarczyk (100,5kg). Zawodnik GLKS-u wygrał trzy pojedynki i dotarł do finału. W decydującej walce lepszy okazał się Artur Sakowski z Gold Team Polska. – W kategorii Jakub Szklarczyka startowało ponad 20 zawodników. Mój podopieczny ma doświadczenie i możliwości. Cieszymy się z jego sukcesu, jednak nadal mamy nad czym pracować. Musimy zdecydowanie poprawić jego siłę fizyczną – mówi Piotr Kurkus, trener sekcji MMA w klubie GLKS Nadarzyn.

Brąz wśród juniorów wywalczył Michał Mikulski. – Dla niego były to pierwsze zawody tej rangi. W jego kategorii starowała mała liczba zawodników, ale liczy się fakt, że wystąpił i udźwignął presję. Satysfakcjonuje mnie jego postawa – przedstawia Kurkus.

W Legionowie zaprezentowało się 5 nadarzyńskich wojowników. Piotr Opaliński, Daniel Maladyn i Cezary Juszczyk zdobyli kolejne doświadczenie, jednak nie udało im się wdrapać na podium.