Zawodnik z Grodziska ograł Fina

Tenis Stołowy

Trwają I Igrzyska Europejskie w Baku. Przed Danielem Górakiem, który na co dzień broni barw Bogorii Grodzisk Mazowiecki kolejne wyzwanie.

Czołowy polski tenisista stołowy udanie rozpoczął rywalizację w turnieju singlistów. W pierwszej rundzie rywalem Góraka był Benedek Olah. Fin stawił opór zawodnikowi Bogorii, który musiał popisać się wytrzymałością kondycyjną. Do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było aż sześciu setów. Wydawało się, że Górak wygra szybko, gładko, a na dodatek przyjemnie. Dwie pierwsze partie Polak rozstrzygnął na swoją korzyść – 11:7, 11:8. W trzeciej odsłonie do głosu doszedł Olah, który dobrze serwował i sprawiał Polakowi problemy. Pojedynek wyrównał się i do samego końca toczyła się zażarta walka. Górak musiał uznać wyższość Fina w piątej partii. W ostatnim starciu gra nerwów, z której zwycięsko wyszedł zawodnik z Grodziska – 16:14.

Górak czeka kolejny pojedynek podczas Igrzysk w Baku. Tym razem poprzeczka poszła znacząco w górę. Polak zmierzy się z turniejową dwunastką – Stefanem Fegerlem z Austrii.

 

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.