Zawodnik Bogorii błyszczy

Tenis Stołowy

Jung Youngsik może okazać się cennym wzmocnieniem zespołu wicemistrza Polski w tenisie stołowym. Zawodnik zaprezentował się z dobrej strony podczas turnieju Korea Open w Incheonie.

Nie ma wątpliwości, że do Grodziska Mazowieckiego trafił gracz o ogromnym potencjale. Bogoria będzie niezwykle silna w nowym sezonie. W końcu w jej szeregach znajduje się 21. zawodnik światowego rankingu.

Youngsik w turnieju Korea Open udowodnił swoje wysokie umiejętności. Wygrał aż dziewięć spotkań, co pozwoliło mu odnieść sukces w grze pojedynczej i w deblu. Youngsik indywidualnie nie pozostawił rywalom żadnych złudzeń. W finale rozbił swojego rodaka Joo Sehyuka. Tenisistów dzieli różnica dwunastu lat, jednak Youngsik nie miał żadnych kompleksów w starciu z doświadczonym rywalem. 35-letni Sehyuk to wicemistrz świata z 2003 roku. W finale Korea Open nowy zawodnik Bogorii pokonał swojego rodaka 4:1, a w drugim secie wyraźnie udowodnił swoją wyższość. Sehyuk zdobył zaledwie jeden punkt, co było dla niego przykrym doświadczeniem.

Zawodnik Bogorii triumfował również w deblu. Youngsik wystąpił w parze z Kim Minseokiem i współpraca obu zawodników układała się wzorowo. W finale mieli trudny orzech do zgryzienia. Duet Cho/Kim postawił trudne warunki, jednak Youngsik i Minseok wyszli z rywalizacji obronną ręką. Mimo, iż przegrywali już 1:2, w czwartym i piątym secie zdecydowanie wygrali – 11:7, 11:6, co dało im zwycięstwo.

Dobra postawa Youngsika cieszy kibiców Bogorii. Triumf w Korea Open to dodatkowy zastrzyk dla tenisisty, na którego konto wpłynęło 32 tysiące dolarów.