Zaczęły od pewnej wygranej

Tenis Stołowy

Wystartowały rozgrywki Ekstraklasy kobiet w tenisie stołowym. GLKS Scania Nadarzyn na pierwszy mecz udał się do Krakowa, gdzie odniósł pewne zwycięstwo.

W kadrze nadarzyńskiej ekipy nie brakuje młodych zawodniczek. Trener Marcin Kusiński zdecydował, że na mecz do Krakowa pojedzie 17-letnia Daria Trigolos. Białorusinka może być mocnym punktem Nadarzyna w tym sezonie. 

Trigolos wyszła jako pierwsza do stołu w starciu z Bronowianką, a jej rywalką była Aleksandra Falarz. 20-letnia Polka tylko w pierwszej partii była w stanie prowadzić wyrównaną walkę z tenisistką GLKS-u. Ostatecznie przegrała do 9, a w kolejnych odsłonach Trigolos triumfowała do 6 i 5.

Klaudia Kusińska straciła seta w rywalizacji z Ewą Kołodziej. Zawodniczka z Krakowa była nieustępliwa, ale doświadczenie Kusińskiej w decydujących momentach wzięło górę. Jako ostatnia do rywalizacji stanęła Marta Smętek. Dla 30-latki był to wyjątkowy mecz, gdyż w swojej karierze broniła barw Bronowianki. Smętek nie miała litości dla Dominiki Wołowiec, którą ograła pewnie 3:0.

GLKS znakomicie rozpoczyna sezon. W kolejny spotkaniu nadarzynianki podejmą u siebie Bebetto AZS AJD Częstochowa.

KS Bronowianka Kraków – GLKS Scania Nadarzyn 0:3

Falarz – Trigolos 0:3 (9:11, 6:11, 5:11)
Kołodziej – Kusińska 1:3 (7:11, 9:11, 11:9, 9:11)
Wołowiec –  Smętek 0:3 (5:11, 8:11, 6:11)

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.