Zaciekłe boje w niskich ligach

Piłka Nożna

Fani stołecznej Legii muszą przełknąć czarę goryczy. Warszawski klub przed własną publicznością przegrał z Mistrzem Polski, który w tym sezonie odniósł zaledwie dwa zwycięstwa. Jak prezentują się wyniki z lokalnych muraw? Kto świętował triumfy, a kto opłakiwał porażki?

Miniony weekend nie zakończył się zbyt pomyślnie dla piłkarzy z rodzimych „podwórek”. W 29 spotkaniach drużyn z niskich lig tylko 10 zakończyło się zwycięstwem drużyn z naszego regionu. 
 
Rozgrywki IV-ligowców z grupy południowej, co prawda nie napawają do dumy, ale na twarzach kibiców mogą wywołać ligowców uśmiech zadowolenia. Błonianka Błonie na wyjeździe pokonała drużynę Drukarza Warszawa 2:0. Natomiast piłkarze Mszczonowianki Mszczonów wygrali z drugim zespołem Znicza Pruszków 2:1. Mniej szczęścia mieli zawodnicy pozostałych drużyn z naszego regionu. UKS Łady przegrały z Mazurem Karczew 0:1, Żyrardowianka Żyrardów poległa 0:2 w starciu z KS Konstancin. Orzeł Wierzbica nie pozostawił złudzeń zawodnikom KS Raszyn i rozgromił ich 5:1.

W grupie północnej Ożarowianka Ożarów Mazowiecki podzieliła się punktami z Wkrą Bieżuń. Wyjazdowe spotkanie naszych sąsiadów zakończyło się wynikiem 1:1.

Spotkania w okręgówce wypadły nieco lepiej, ale również bez większych rewelacji. Milan Milanówek symbolicznie pokonał SEMP Ursynów 1:0. Natomiast zawodnicy Perły Złotokłos gładko pokonali gospodarzy spotkania, czyli Zaborowiankę Zaborów 3:0. Nieco więcej bramek zobaczyli kibice w spotkaniu drużyn Naprzód Stare Babice i Naprzód Brwinów. W tym starciu triumfowali brwinowianie, którzy wygrali na wyjeździe 3:1. Porażkę zanotował drugi zespół Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Starcie grodziszczan z UMKS Piaseczno zakończyło się rezultatem 1:4. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu wyższość rywali musieli uznać zawodnicy LKS Chlebnia, których pokonali gracze FC Lesznowola (3:4).

W zmaganiach A klasy (Warszawa III) triumfowali nadarzynianie. GLKS Nadarzyn przed własną publicznością wygrali z drużyną Tur Jaktorów 4:0. Piłkarze Piasta Piastów również się nie namęczyli. Wynik spotkania z Perłą II Złotokłos to 3:0, ale zdobyty walkowerem. Goście zrezygnowali z przyjazdu. I tyle dobrych wieści. Pozostałe zespoły miniony weekend zaliczą do tych nieudanych. KS II Raszyn został rozgromiony przez drużynę Jedność Żabiniec. Raszynianie strzelili jednak honorowego gola, przegrywając 1:6. Wrzos Międzyborów również poległ. Katem okazała się drużyna KS II Konstancin. Wrzos na wyjeździe przegrał 2:4. AMT Nowa Wieś również bez rewelacji. Piłkarze przegrali ze Spartą II Jazgarzew 3:5.

W grupie Warszawa IV komplet punktów zdobyli jedynie zawodnicy z Mszczonowa. W starciu FC Płochocin – Mszczonowianka II Mszczonów lepszy okazał się ten drugi zespół, który zwyciężył 3:1. Natomiast Błonianka II Błonie podzieliła się punktami z LKS II Chlebnia. Kolejne spotkania to pasmo porażek. Passovia Pass poległa w spotkaniu z Rysiem Laski 0:1. Ożarowianka II Ożarów Mazowiecki mimo walki nie zdołała doprowadzić do wyrównania w spotkaniu z Partyzantem Leszno i przegrała 1:2. Piłkarze UKS GOSiR Stare Babice ulegli LKS Osuchów 0:3.

Rozgrywki w grupie Warszawa III w B klasie to grad goli. W starciu drużyny Ogień Brwinów z Gromem Prace Małe padł wynik 3:3. Tym samym wynikiem zakończył się mecz rozgrywany pomiędzy UKS Ołtarzew a Piastem II Piastów. Z kompletem punktów z wyjazdowych wojaży wrócili natomiast zawodnicy Milanu II Milanówek, którzy pokonali warszawską Gwardię 2:1. Świętować mogli również piłkarze GLKS-u II Nadarzyn, którzy pokonali drugi zespół Naprzód II Brwinów 4:2.

W B klasie w grupie Warszawa VI same dramaty. Pogoń Wiskitki przegrała z Tajfunem Brochów 0:4. FC II Płochocin rozgromił KS Blizne aż 7:0. Orion Cegłów uległ Relaxowi Radziwiłłów 1:2. Honor uratowała jedynie Guzovia Guzów, która na wyjeździe podzieliła się punktami z Unią Boryszew. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.