Zabójcza czwarta kwarta i triumf

Znicz Basket Pruszków zdominował GTK Gliwice w czwartej kwarcie. Dzięki temu podopieczni Marka Zapałowskiego odnieśli przekonujące zwycięstwo – 79:67.

To trzeci triumf Znicza Basket z rzędu i dwunasta wygrana na własnym parkiecie w tym sezonie. Choć po trzech kwartach trudno było być optymistą. Goście prowadzili 54:47 i poczynali sobie bardzo pewnie. Jednak ostatnia odsłona należała do Znicza.

Początek spotkania wyrównany. Obie drużyny grały punkt za punkt, jednak w ostatnich dwóch minutach punktował tylko Znicz. Efekt – prowadzenie 16:10. Gospodarze byli w gazie i wydawało się, że zdominują gości. Efektowny wsad Kordalskiego i na tablicy widniało 26:18. Jednak w końcówce do ataku przystąpili goście. Gliwiczanie zmniejszyli starty – 31:32.

Koszykarze GTK nabrali wiatru w żagle. Trzecia kwarta pod dyktando przyjezdnych, którzy po celnym rzucie Paula prowadzili 45:34. Znicz Basket notował straty, pojawiały się faule i niecelne rzuty. Odwrotnie niż u gości, którzy przed ostatnią odsłoną mieli bezpieczną przewagę – 54:47.

Czwarta kwarta była nieprawdopodobna w wykonaniu gospodarzy. Znicz Basket zdobył dwanaście punktów z rzędu, dzięki czemu prowadził 59:54. Gliwiczanie starali się nawiązać walkę, jednak byli bezradni. Znicz Basket zdobył w czwartej kwarcie ponad dwa razy więcej punktów niż GTK!

Pewna wygrana pruszkowskiej drużyny, która zajmuje w tabeli I ligi 4. miejsce. Najwięcej punktów w rywalizacji z GTK zdobył Kordalski – 19.

Znicz Basket Pruszków – GTK Gliwice 79:67 (16:10, 16:21, 15:23, 32:13)