Youngsik gromi w debiucie

Tenis Stołowy

Po raz pierwszy w barwach Bogorii Grodzisk Mazowiecki zaprezentował się Jung Youngsik. Koreańczyk błysnął formą, a zespół wicemistrza Polski wywiózł z Torunia komplet punktów.

W 5. kolejce Superligi Bogoria udała się na wyjazd do Torunia. Rywalizacja z zespołem KTS Energe-Manekin Toruń była prawdziwą próbą sił, a także okazją do zweryfikowania potencjalnej gwiazdy ligi z Korei. 

Od początku jak mantrę powtarzano, że Youngsik może zostać gwiazdą Superligi. Bogoria długo czekała zanim pokazała Koreańczyka światu. Gdy stanął do stołu w Toruniu nie było wątpliwości, że to gracz ponadprzeciętny.

Youngsik pokazał, że dobrze czuje się w drużynie z Grodziska. Koreańczyk pokazał dużą pewność siebie oraz dojrzałość. Chen Weixing po trzech setach musiał odejść od stołu i pogodzić się z porażką. Youngsik mógł się uśmiechnąć, gdyż jego zwycięstwo wyrównało stan rywalizacji. W pierwszym pojedynku Daniel Górak spotkał się z Cazuo Matsumoto. Spotkanie było wyrównane. Gwiazdor Bogorii przegrywał już 0:2, jednak doprowadził do remisu, ale ostatnie słowo należało do Matsumoto.

W trzecim pojedynku do stołu wyszedł Jakub Kosowski. „Kosa” uporał się z Konradem Kulpą, który ambitnie walczył do samego końca. W czwartym secie gracz Bogorii zwyciężył do 10. Po raz kolejny do stołu stanął Youngsik i ponownie nie było wątpliwości, że jest gwiazdą wieczoru. Koreańczyk szybko uporał się z Canzuo Matsumoto.

Bogoria odniosła piąte zwycięstwo w Superlidze w tym sezonie.

KTS Energe-Manekin Toruń- Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3

Cazuo Matsumoto-Daniel Górak 3:2
Chen Weixing- Jung Youngsik 0:3 
Konrad Kulpa-Jakub Kosowski 1:3 
Cazuo Matsumoto- Jung Youngik 0:3

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.