XIV Mistrzostwa Pruszkowa

Region

W sobotę 24 kwietnia w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Hubala odbyły się Mistrzostwa Pruszkowa w kulturystyce, fitness i wyciskaniu sztangi leżąc. Tegoroczny turniej rozgrywany już po raz 14, wszedł na stałe do programu zawodów sportowych, a o jego rosnącej z roku na rok randze świadczy chociażby liczba uczestników. W tym roku wzięło udział 94  zawodniczek i zawodników z różnych, czasem dość odległych od Pruszkowa, miast z całej Polski.

Mistrzostwa rozgrywane były w kilku kategoriach wiekowych od dzieci do lat 16, młodzież do lat 18 aż do weteranów powyżej 50 roku życia i licznych konkurencjach (fitness kobiet, kulturystyka, wyciskanie sztangi leżąc). Co ciekawe w tegorocznej edycji turnieju w tej ostatniej, tradycyjnie męskiej konkurencji wystartowały również przedstawicielki płci pięknej.

Zwycięzcy oraz zdobywcy czołowych miejsc w poszczególnych kategoriach otrzymywali dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów, samorządy miasta i powiatu oraz licznych sponsorów imprezy. Nagrodą specjalną był puchar dla najsilniejszego zawodnika z powiatu pruszkowskiego. Organizatorem mistrzostw jest niezmiennie Ireneusz Pryk prezes pruszkowskiego UKS New Power.

Wybrane, ciekawsze wyniki mistrzostw.

W konkurencji wyciskanie sztangi leżąc:

W kategorii pań I miejsce zajęła Kamila Grabiak z Hajnówki  65 kg, drugie Sylwia Gordon z Klimaszewnicy wynikiem 50 kg, trzecia była Elżbieta Nitecka mieszkanka Brwinowa – 40 kg.

W zmaganiach mężczyzn w kategorii wiekowej do lat 16 najlepszy wynik osiągnął Cezary Rzempołuch 112.5kg,  a w kategorii wiekowej do lat 18 – Mateusz Dębski z wynikiem 135  kg.

Wśród weteranów do lat 49 tryumfował Mariusz Łukasiak, który wycisnął sztangę o wadze 180 kg, a wśród weteranów starszych do lat 60 zwyciężył Grzegorz Gapiński wynikiem 167.5kg. W najważniejszej kategorii open – najsilniejszym zawodnikiem mistrzostw – został Paweł Bancer z Brwinowa, który wycisnął ciężar 240 kg i zdobył ogółem 140 pkt., drugi był Łukasz Szwelnik – 215

kg (137pkt), a trzeci Dariusz Formella z Kartuz 215kg (128pkt)

Kulturystyka:

Kat do 75 kg – Tomasz Laszko z Warszawy, kat +75kg – Mariusz Żebrowski z Mińska Mazowieckiego. Ten ostatni triumfował również w kategorii open.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.