Wzmocnienie Bogorii

Tenis Stołowy

Sezon dopiero, co się zakończył, a wicemistrz Polski w tenisie stołowym już myśli o kolejnych rozgrywkach. Bogoria Grodzisk Mazowiecki dokonała pierwszego transferu.

Zespół z Grodziska ze wszystkich sił będzie starał się odzyskać utracony na rzecz Olimpii-Unii Grudziądz mistrzowski tytuł. W kolejnym sezonie Bogoria ma być jeszcze silniejsza. Dlatego też wicemistrz Polski sięgnął po Jakuba Kosowskiego. Brązowy medalista mistrzostw Europy 2007 z Belgradu w drużynie podpisał z Bogorią roczny kontrakt. W ekipie z Grodziska zastąpił Roberta Florasa, który żegna się z drużyną i przenosi się do Jarosławia.

 

Kosowski to doświadczony tenisista, który w swojej karierze osiągał sukcesy nie tylko w Polsce. W sezonie 2008/2009 wywalczył Puchar Niemiec oraz Puchar ETTU w barwach SV Pluderhausen. We Francji Kosowski również sięgał po najwyższe laury. W sezonie 2012/2013 wywalczył wicemistrzostwo kraju z Pontoise Cergy. Warto nadmienić, że 32-letni gracz w 2006 roku sięgnął po tytuł najlepszego polskiego zawodnika w grze pojedynczej. Wraz z Jarosławem Tomickim w 2008 i 2009 roku zdobył srebrny medal mistrzostw Polski w grze podwójnej.

 

W ostatnim czasie Kosowski bronił barw Polonii Bytom. Teraz nadszedł czas na występy w Bogorii, w której barwach ma okazać się cennym ogniwem na drodze do odzyskania mistrzostwa Polski. Jednak teraz przed Kosowskim stoją inne zadania. Tenisista musi jak najlepiej przygotować się do nowego sezonu, a przede wszystkim zadbać o zdrowie. Kosowski jest po operacji barku i w najbliższym czasie czeka go rehabilitacja.

 

W sezonie 2015/2016 trzon Bogorii będą stanowili Oh Sang Eun, Daniel Górak, Paweł Fertikowski oraz Jakub Kosowski.  

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.