Wywalczył brąz na czempionacie głuchych

Tenis Stołowy

Ogromny sukces Adriana Szeligi. Zawodnik GLKS Nadarzyn stanął na trzecim miejscu podium podczas Mistrzostw Świata Głuchych w tenisie stołowym, które zostały rozegrane w Turcji.

Szeliga rywalizował w turnieju gier mieszanych w parze z Iwoną Żyłą. Nić porozumienia, dobra współpraca oraz skuteczna gra pozwoliły zawodnikom dotrzeć do półfinału. Tam lepsza okazała się para ze Słowacji, która pozbawiła Polaków szans na finał. Mimo to występ w Turcji mogą uznać za sukces. Żyła i Szeliga wywalczyli brązowe medale.

Dla zawodnika z Nadarzyna to największy sukces w dotychczasowej karierze. Od początku przygody z tenisem stołowy związany jest z klubem GLKS. – Adrian trafił do drużyny, gdy był w IV klasie szkoły podstawowej. Teraz chodzi do liceum. Zaczynał jako zawodnik pełnosprawny, ale z czasem wykryto u niego wadę słuchu – mówi Dariusz Zwoliński, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Nadarzynie.

Szeliga jeździ na imprezy mistrzowskie i przywozi z nich medale. Sukces odniesiony w Turcji jest o tyle ważny, że tenisista po raz pierwszy stanął na podium w rywalizacji seniorskiej na tym poziomie. – Na swoim koncie zapisał medale mistrzostw Europy. Adrian wielokrotnie stawał na podium mistrzostw Polski juniorów i seniorów. Trzy lata temu startował w Igrzyskach Olimpijskich Głuchych w Sofii, gdzie zajął siódme miejsce w drużynie. Adrian gra również z pełnosprawnymi zawodnikami. Zdobywał medale Mistrzostw Mazowsza w deblu i w drużynie – podaje Zwoliński.