Wyszarpana wygrana

Koszykarze Znicza Basket Pruszków walczyli jak lwy o zwycięstwo. Opłacało się. Drużyna z Pruszkowa pokonała GKS Tychy 61:57.

Fantastyczne zawody rozegrał Damian Janiak, który poruszał się po parkiecie niczym natchniony. 26-latek imponował skutecznością rzutów za trzy punkty. Z sześciu prób trafił aż cztery. Łącznie zapisał na swoim koncie 21 punktów, które walnie przyczyniły się do triumfu Znicza Basket. Janiaka wspierał Dawid Słupiński, zdobywca 13 „oczek”.

Jednak początek spotkania nie zapowiadał pozytywnego rozstrzygnięcia. To GKS przeważał i dyktował warunki gry. Znicz Basket musiał odrabiać straty po pierwszej kwarcie, którą przegrał 15:25. W drugiej odsłonie gospodarze ruszyli do przodu. Po „trójce” Janiaka było 25:29 i nastała obustronna niemoc. Przez prawie pięć minut nikt nie zdobył punktów. W końcu trafił Markowicz – 25:31. Znicz zmniejszył stratę do trzech punktów – 30:33.

Trzecia kwarta wyrównana, jednak z minimalnym wskazaniem na przyjezdnych. GKS powiększył swoją przewagę – 51:45. Pierwsze punkty w czwartej kwarcie padły dopiero po upływie czterech minut. Ich autorem był Janiak. Słupiński doprowadził do remisu – po 51. Od tej chwili Znicz Basket parł do przodu, a tyszanie nie byli w stanie powstrzymać gospodarzy. Podopieczni Marka Zapałowskiego wygrali 61:57.

Znicz Basket zanotował 14 zwycięstwo w sezonie i z dorobkiem 36. punktów zajmuje 5. miejsce w tabeli.

Znicz Basket Pruszków – GKS Tychy 61:57 (15:25, 15:8, 15:18, 16:6)