Wykorzystali atut własnego terenu

Tenis Stołowy

Bogoria udanie rozpoczęła sezon we własnej hali. Przy ul. Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim zespół Tomasza Redzimskiego pokonał 3:1 Palmiarnię Zielona Góra.

Mecz zdecydowanie rozpoczął Panagiotis Gionis. Grek udowodnił, że będzie stanowił mocny punkt Bogorii. Marco Golla nie potrafił dotrzymać tempa tenisiście gospodarzy i przegrał gładko 0:3.

Chan Kazuhiro przekonał się, że Superliga to niezwykle ciężkie i wymagające pojedynki. W debiucie wicemistrz Japonii trafił na doświadczonego Lucjana Błaszczyka. Kazuhiro rozpoczął od wygranej – 11:7, ale potem „Lucek” rozłożył go na łopatki.

42-letni Miroslav Horejsi w starciu z Danielem Górakiem pokazał, że potrafi być groźny. Gracz Palmiarni postawił „Górę” pod ścianą. Pierwszą partię wygrał do 3, a w kolejnej zawodnik z Grodziska walczył, jednak przegrał do 9. Górak nie raz pokazał, że potrafi wychodzi z opresji. Trzeciego seta rozegrał po mistrzowsku i triumfował do 3. Wyrównana czwarta partia rozstrzygnęła się na przewagi, a w piątej tenisista Bogorii nie pozwolił rywalowi rozwinąć skrzydeł.

Palmiarnia liczyła na Lucjana Błaszczyka. Jednak nie tym razem. Gionis pokazał klasę po raz kolejny, a Błaszczyk po dwóch setach nie mógł kontynuować rywalizacji. Bogoria cieszy się z drugiej wygranej w sezonie, a pierwszej na własnym terenie.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Palmiarnia Zielona Góra 3:1