Wyjazdowy triumf Liderek

Rewelacyjna gra w trzeciej kwarcie dała zwycięstwo drużynie Matizolu Lidera w Gorzowie Wielkopolskim. Podopieczne Adama Prabuckiego wygrały tę część spotkania 19:5, a całe spotkanie 59:37.

Pruszkowianki w całym spotkaniu trafiły dwanaście rzutów z dystansu. Matizol Lider spośród wszystkich drużyn grających w Ford Germaz Ekstraklasie średnio oddaje najwięcej rzutów z dystansu i choć w tym elemencie są skuteczniejsze drużyny w lidze, to często właśnie dobra gra na obwodzie przesądza o zwycięstwach pruszkowianek. Tak było też w Gorzowie Wielkopolskim.

W starciu z AZS PWSZ zespół Adama Prabuckiego uzyskał 59 punktów, z czego 36 po trafieniach za trzy punkty. Nie licząc rzutów wolnych pierwsze punkty bliżej kosza przyjezdne uzyskały dopiero w połowie drugiej kwarty. Uczyniła to Anna Pietrzak, która zresztą kilka chwil wcześniej również popisała się celną trójką. Po akcjach kapitana Matizol Lider wyszedł na prowadzenie 20:17 i od tego momentu już nie przegrywał.

Do przerwy było 26:22 dla pruszkowianek, które w tym czasie łącznie trafiły tylko dwa rzuty za dwa punkty, w tym jeden w ostatniej akcji kwarty po szybkim kontrataku. Gdy po zmianie stron Matizol Lider zaczął grać bardziej wszechstronnie, błyskawicznie powiększył przewagę i doprowadził do niezwykle istotnej wygranej z AZS PWSZ.

Z presją bardzo dobrze poradziła sobie Agnieszka Kaczmarczyk, która łącznie przez sześć sezonów grała w Gorzowie Wielkopolskim. Po przenosinach do Pruszkowa ta skrzydłowa przeszła przy tym dużą przemianę. Podczas swojej gry w drużynie Akademiczek Kaczmarczyk znacznie częściej angażowała się w walce pod tablicami, tymczasem jako koszykarka Matizolu Lidera więcej punktów zdobywa po rzutach z dystansu. Skrzydłowa reprezentacji Polski na dobrze znanej sobie hali łącznie trafiła 4 z 9 rzutów za trzy, a tyle samo dołożyła inna zawodniczka pruszkowskiego klubu Briana Gilbreath.

Siłą Matizolu Lidera była również gra zespołowa. Łącznie statystycy naliczyli przyjezdnym 13 asyst z czego sama Sydney Colson miała ich 8. Dla porównania cała drużyna AZS WSGK uzyskała ich 5. Pruszkowiankom w odniesieniu wygranej nie przeszkodziła przegrana walka pod tablicami oraz mniejsza liczba wykonywanych rzutów wolnych.

To nie był ostatni mecz Matizolu Lidera w tym roku. W środę w Łomiankach w zaległym spotkaniu drugiej rundy viaSMS.pl Cup zmierzą się z miejscowym SMS PZKosz. Początek meczu o godzinie 17.30.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów – Matizol Lider Pruszków 37:59 (12:14, 10:12, 5:19, 10:14)