Wyjazdowy triumf Znicza

Koszykówka

Koszykarze Znicza Basket Pruszków odnieśli zwycięstwo w spotkaniu z GTK Gliwice. To dziewiąta wygrana podopiecznych Marka Zapałowskiego w tym sezonie.

Znicz Basket był skuteczniejszy i przede wszystkim uważny i dokładny. Gospodarze z Gliwic zanotowali w ciągu całego spotkania aż 20 strat, co wykorzystali przyjezdni. Z kolei koszykarze z Pruszkowa 11 razy zgubili piłkę.

Początek spotkania wyrównany, choć pierwsza kwarta na korzyść przyjezdnych – 17:13. Wszystko rozstrzygnęło się w drugiej odsłonie. Znicz Basket trafiał praktycznie wszystkie rzuty, a gospodarze mieli problem ze skutecznością. GTK zdobył zaledwie pięć punktów i na półmetku spotkania przegrywał 18:35.

W trzeciej kwarcie gliwiczanie ruszyli do odrabiania strat. Gospodarze gonili i zmniejszyli stratę do ośmiu punktów, jednak w ostatniej odsłonie zabrakło im animuszu. Znicz Basket dowiózł zwycięstwo do końca.

Najwięcej punktów dla gości zdobył Damian Tokarski – 13.

Znicz Basket plasuje się na 5. pozycji w tabeli I ligi. W 14 spotkaniach ekipa z Pruszkowa wywalczyła 23 punkty.

GTK Gliwice – Znicz Basket Pruszków 54:65 (13:17, 5:18, 23:14, 13:16)