Wyjazdowy triumf Liderek

Trzecia wygrana zespołu Lidera Pruszków w sezonie. Ekipa prowadzona przez Jacka Rybczyńskiego pokonała KKS Olsztyn 69:52 w spotkaniu 6. kolejki I ligi koszykówki kobiet.

Pruszkowska drużyna zdecydowanie lepiej czuje się w spotkaniach wyjazdowych. Przemawia za tym statystka. Liderki rozegrały czwarte spotkanie na wyjeździe i zaliczyły trzecie triumf. U siebie jeszcze nie wygrały.

Początek meczu z KKS Olsztyn był wyrównany, jednak po upływie niespełna trzech minut Liderki odskoczyły rywalkom. Po ”trójce” Marciniak było 10:8. Przyjezdne poszły za ciosem, punkty zdobyły Minczewska i Marciniak – 19:10. W końcówce gospodynie nieco zniwelowały straty –  21:16, jednak drugą kwartę rozpoczęły zdecydowanie i zbliżyły się do Liderek na punkt. Zespół z Pruszkowa nie dał się zaskoczyć. Podopieczne Rybczyńskiego ponownie uciekły rywalkom, „trójka” Marciniak i na tablicy widniał wynik 33:22.

Trzecia odsłona najmniej efektowna. Przez kilka minut żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć punktów. Po obu stronach pojawiały się błędy. Ostatnia odsłona to popis Liderek. Prym wiodła Minczewska, która często szukała „trójek”. Zawodniczka z Pruszkowa w tym elemencie mogła pochwalić się 57 proc. skutecznością, co wyraźnie wpłynęło na morale gospodyń. Olsztynianki niewiele mogły zrobić. Przyjezdne zwiększyły przewagę i ostatecznie wygrały 69:52.

W zespole Lidera najskuteczniejsze okazały się Alicja Minczewska i Marzena Marciniak, które zdobyły po 18 punktów.

KKS Olsztyn – PTS Lider Pruszków 52:69 (16:21, 11:13, 10:9, 15:26)