Wyjazdowy triumf Bogorii

Tenis Stołowy

Dziesiąta wygrana w sezonie Bogorii Grodzisk Mazowiecki. W 15. kolejce Superligi zespół Tomasza Redzimskiego pokonał Palmiarnię Zielona Góra 3:1.

Tenisiści z Grodziska przystępowali do spotkania rozdrażnieni porażką 2:3 w Jarosławiu z Kolpingiem Frac. Bogoria nie mogła pozwolić sobie na kolejną wpadkę, bo Dekorglass i Unia AZS grają równo, a co za tym idzie na szczycie tabeli różnice są niewielkie.

Rywalizację w Zielonej Górze po mistrzowsku rozpoczął Masaki Yoshida. Miroslav Horejsi urwał Japończykowi tylko jednego seta. W kolejnym starciu Panagiotis Gionis wypunktował Marco Golla. Ani przez chwilę nie było wątpliwości, kto jest lepszy. Grek rozbił rywala.

Nadzieję Palmiarni dał doświadczony Lucjan Błaszczyk. Mistrz tenisa stołowego dał lekcję Zbigniewowi Grześlakowi, który w trzech setach ugrał zaledwie dziewięć punktów. Czwarte starcie dobrze rozpoczął Horejsi, który następnie odebrał srogą lekcję od Gionisa.

ZKS Palmiarnia Zielona Góra – KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3

Horejsi – Yosida 1:3 (4:11, 8:11, 11:7, 5:11)
Golla – Gionis 0:3 (6:11, 3:11, 5:11)
Błaszczyk – Grześlak 3:0 (11:2, 11:2, 11:5)
Horejsi – Gionis 1:2 (11:9, 4:11, 6:11)