Wyjazdowe zwycięstwo Lidera

Zespół z Pruszkowa odniósł szóste zwycięstwo w rozgrywkach I ligi koszykówki kobiet. Na wyjeździe Liderki pokonały Politechnikę Gdańską 59:46.

Zespół Jacka Rybczyńskiego nieco odpoczął od ligowych zmagań. Ostatni mecz pruszkowska drużyna rozegrała 19 listopada, kiedy to poniosła porażkę w starciu z AZS-em Uniwersytet Gdański (61:67). Później pauzowała, bo w I lidze gra nieparzysta liczba drużyn. W międzyczasie w Pruszkowie pojawiły się dwie nowe zawodniczki: Agata Ostrowska i Katarzyna Agnieszczak.

Występująca do niedawna w Ostrovii Ostrów Wielkopolski 23-letnia skrzydłowa w spotkaniu z Politechniką Gdańską okazała się mocnym punktem Lidera. Wraz z Marzeną Marciniak poprowadziła przyjezdne do zwycięstwa. Ostrowska zdobyła 15 punktów i miała blisko 45 proc. skuteczność rzutów z gry.

Od pierwszych minut Liderki dawały do zrozumienia, że interesuje je tylko zwycięstwo. Po trójce Marciniak było 8:0, a Politechnika na pierwsze punkty czekała ponad siedem minut! Przyjezdne szalały i w premierowej odsłonie zmiotły gospodynie z parkietu – 16:4. W kolejnych kwartach Politechnika była równorzędnym rywalem dla Lidera, ale nie zdołała zmniejszyć strat. W czwartej odsłonie na parkiecie zagościła nuda. Brak emocji, ale dużo niecelności i fauli. Oba zespoły zdobyły łącznie 14 punktów. Zwycięstwo przyjezdnych nie było zagrożone nawet przed sekundę.

Najwięcej punktów dla pruszkowskiej drużyny zdobyła Marzena Marciniak – 19.

Politechnika Gdańska – PTS Lider Pruszków 46:59 (4:16, 18:17, 17:19, 7:7)