Wyjazdowa wygrana Znicza

Znicz Pruszków odniósł trzecie zwycięstwo w sezonie. Po pokonaniu Polonii Bytom, piłkarze Dariusza Banasika wygrali 1:0 z Puszczą Niepołomice.

Od początku spotkania na boisku było gorąco. Już w 2. minucie gospodarzy na prowadzenie mógł wyprowadzić Adrian Gębalski, jednak w sytuacji sam na sam uderzył obok bramki. Chwilę później odpowiedział Znicz. Strzał Mateusza Stryjewskiego był niecelny. Sytuacja szybko przeniosła się pod bramkę Znicza. Uderzenie Mateusza Brozia obronił Piotr Misztal. W 9. minucie kolejna akcja gości, którzy próbowali swoich sił, jednak strzał Andrzeja Niewulisa został zablokowany. Po początkowych szarżach temperatura nieco opadła. W 22. minucie po raz pierwszy dał o sobie znać Maciej Mysiak. Obrońca Znicza najwyżej wyskoczył do dośrodkowania Pawła Kaczmarka, jednak bramkarz Puszczy wykonał fantastyczną robinsonadę. Po chwili bramka dla gospodarzy, ale radość zawodników z Niepołomic przerwał arbiter. Spalony.

W 27. minucie znakomitej sytuacji znalazł się Przemysław Kita. Napastnik Znicza miał przed sobą bramkarza, ale to Marcin Staniszewski wyszedł zwycięsko z tej konfrontacji. Mysiak krążył, szukał okazji i w końcu ją znalazł. Niektórzy byli myślami już w szatni, a wtedy były zawodnik Wisły Kraków zdobył pierwszą bramkę w spotkaniu. Sytuacja analogiczna do tej z 22. minuty. Dośrodkowywał Kaczmarek, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Mysiak i skierował piłkę do siatki.

Początek drugiej połowy spokojny. Pierwsze uderzenie odnotowano dopiero w 63. minucie. Dariusz Gawęcki próbował swoich sił, ale jego strzał minął bramkę Misztala. Chwilę później fenomenalne zagrania Banaszewskiego, Stryjewski wychodzi sam na sam i Staniszewski. Bramkarz Puszczy po raz kolejny znakomicie zachował się w trudnej sytuacji. Gospodarze próbowali strzałów z dystansu, ale Misztal spisywał się pewnie w bramce.

Trzy punkty dla Znicza stały się faktem. Zespół z Pruszkowa awansował na 6. miejsce w rozgrywkach II ligi.

Puszcza Niepołomice –  Znicz Pruszków 0:1 (0:1)
Mysiak 45′

Puszcza: Staniszewski – Furtak, Czarny, Lepiarz (70′ Wieczorek), Abramowicz – Mikołajczyk, Kotwica, Gawęcki (83′ Maluga), Uwakwe (79′ Stepankov) – Broź, Gębalski (60′ Furczyk)
Znicz: Misztal – Niewulis, Jędrych, Mysiak, Kucharski – Danilczyk, Machalski (84′ Rackiewicz), Stryjewski (69′ Górka), Banaszewski (89′ Janiszewski), Kaczmarek – Kita (73′ Płaneta)