Wyjazdowa wygrana Liderek

Zespół Pannattoni Europe Lider Pruszków pokonał MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski 66:52. To czwarte zwycięstwo koszykarek Jacka Rybczyńskiego w sezonie.

Przyjezdne rozpoczęły niczym walec, który chciał sobie ułożyć nawierzchnię i kroczyć pewnie do zwycięstwa. Na parkiecie brylowała Oliwia Szumełda-Krzycka i to dzięki jej postawie w głównej mierze Liderki prowadziły po pierwszej kwarcie 15:5.

Minuty upływały, a podopieczne Jacka Rybczyńskiego utrzymywały przewagę. Gospodynie cały czas aktywne, za trzy skutecznością imponowała Zieniewska, ale odpowiadały jej Szumełda-Krzycka i Wojdalska. Na półmetku było 38:24. Trzecia odsłona niezwykle zacięta, choć na początku Liderku odskoczyły na dwadzieścia punktów – 47:27. Później dobra passa MPKK. Gospodynie po rzucie Mistygacz zmniejszyły straty – 43:53. W czwartej kwarcie niewiele się działo. Obie drużyny zdobyły zaledwie 11 punktów.

Najwięcej punktów dla Liderek zdobyła Oliwia Szumełda-Krzycka – 21.

MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski – Panattoni Europe Lider Pruszków 52:66 (5:15, 19:23, 22:23, 6:5)