Wyjazdowa porażka Znicza Basket

W starciu Jamalex Polonia 1912 Leszno – Znicz Basket Pruszków w ramach 4. kolejki I ligi koszykówki mężczyzn emocje do samego końca. Lepszy okazał się beniaminek – 79:77.

Trener Marek Zapałowski wiedział, że w Lesznie o zwycięstwo nie będzie łatwo. Jamalex w trzech spotkaniach mógł pochwalić się lepszym bilansem niż przyjezdni. Z kolei Znicz Basket jechał do Leszna w dobrych nastrojach, gdyż w 3. kolejce zanotował pierwszy triumf w sezonie. Pruszkowska drużyna pokonała na wyjeździe ACK UTH Rosę Radom 67:57.

Spotkanie w Lesznie należało do tych z kategorii wyrównanych i niezwykle zaciętych. Losy zwycięstwa ważyły się do samego końca. Znicz Basket w pierwszej kwarcie wypracował sobie minimalną przewagę – 25:23. Jednak w drugiej odsłonie gospodarze odrobili straty z nawiązką. Wydaje się, że to były minuty, które zadecydowały o ostatecznym wyniku. Znicz Basket walczył i starał się grać nieustępliwie, jednak Polonia prowadziła na półmetku 43:40.

Pierwsze skrzypce wśród przyjezdnych grali Cechniak i Tokarski. Jednak z drugiej strony skutecznością imponowali Stępień i Sirijatowicz. Warto dodać, że u gospodarzy aż pięciu zawodników zanotowało dwucyfrową zdobycz punktową.

Trzecia kwarta zacięta, tak samo jak i ostatnia. Znicz Basket walczył do samego końca, ale z trzeciego zwycięstwa w sezonie cieszy się Jamalex Polonia.

Najwięcej punktów dla Znicza Basket rzucił Cechniak – 18.

Jamalex Polonia 1912 Leszno – MKS Znicz Basket Pruszków 79:77 (23:25, 20:15, 15:15, 21:22)