Wygrana po zaciętej walce

W sobotę Matizol Lider Pruszków podejmował na własnym parkiecie drużynę Artego Bydgoszcz. W pierwszej rundzie lepsze okazały się pruszkowianki.

Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że mecz będzie zacięty. Walka odbywała się punkt za punkt. Bydgoszczanki pod koniec pierwszej kwarty wypracowały ośmiopunktową przewagę. Liderkom jednak szybko udało się odpracować stratę. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 21:20 dla Lidera. Druga kwarta przebiegła bardzo podobnie. Niestety w pewnym momencie koszykarki obu zespołów miały problemy z celnością. Ostatecznie pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 36:33 dla gospodyń.

Po przerwie to koszykarki Artego wiodły prym na parkiecie. W ostatnich minutach trzeciej kwarty wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Ostatnia kwarta przyniosła kibicom niezwykłe widowisko. Koszykarki obu klubów walczyły o każdy punkt. Ostatecznie lepsze okazały się Liderki, które zwyciężyły w tym spotkaniu 65:69.

Matizol Lider Pruszków – Artego Bydgoszcz 69:65 (21:20, 15:13, 9:14, 24:18)