Wygrana po zaciętym meczu

Tenis Stołowy

Bogoria Grodzisk Mazowiecki pokonała 3:2 Energę-Manekin Toruń. Po raz kolejny błysnął Oh Sang Eun.

Koreańczyk jest nie do zatrzymania w tym sezonie. Oh wygrał 11 spotkań i pozostaje niepokonany w Superlidze. Koreańczyk jako pierwszy wyszedł do stołu z graczy Bogorii. Konrad Kulpa tylko w drugim secie nawiązał walkę z tenisistą gospodarzy. Niezwykle zacięte było spotkanie Jakuba Kosowskiego z Cazuo Matsumoto. Po trzech setach było 2:1 dla zawodnika z Torunia. "Kosa" w czwartej odsłonie znalazł się pod ścianą. Polak przegrywał 2:6, jednak odwrócił losy rywalizacji i doprowadził do tie-breaka, ale nie dał rady Matsumoto.

Bogoria znalazła się w trudnym położeniu. Chen Weixing dość gładko pokonał Daniela Góraka. Na ratunek grodziskiej ekipie przyszedł Oh. Matsumoto był bezradny i przegrał z Koreańczykiem w trzech setach. Kosowski walczył do końca i osiągnął cel. Przegrywał już 1:2 w setach, jednak rozstrzygnął rywalizację z Kulpą na swoją korzyść.

Zespół z Grodziska odnotował jedenaste zwycięstwo w sezonie. Bogoria z dorobkiem 31 punktów zajmuje 5. miejsce w Superlidze.

Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Energa-Manekin Toruń 3:2

Oh Sang Eun – Konrad Kulpa 3:0 (11:4, 11:9, 11:6)
Jakub Kosowski – Cazuo Matsumoto 2:3 (4:11, 3:11, 14:12, 11:7, 7:11)
Daniel Górak – Chen Weixing 0:3 (5:11, 4:11, 12:14)
Oh Sang Eun – Cazuo Matsumoto 3:0 (11:5, 11:4, 11:8)
Jakub Kosowski – Konrad Kulpa 3:2 (11:9, 4:11, 9:11, 11:7, 11:5)