Wygrana na koniec rundy zasadniczej

Koszykówka

Znicz Basket Pruszków wygrał 78:73 w wyjazdowym spotkaniu z ACK UTH Rosą Radom w ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej koszykarskiej I ligi mężczyzn.

Podopieczni Marka Zapałowskiego zmagania zakończyli na 4. pozycji. Znicz Basket w 30 spotkaniach zgromadził 49 punktów i do trzeciej Legii Warszawa stracił zaledwie dwa „oczka”. Na dorobek pruszkowskiej drużyny złożyło się 19 zwycięstw i 11 porażek. Zespół Zapałowskiego zdecydowanie lepiej radził sobie na własnym parkiecie, gdzie zanotował 12 zwycięstw i 3 porażki. Z kolei na wyjazdach Znicz triumfował 7 razy, a przegrał 8 spotkań.

W 30. kolejce I ligi pruszkowska drużyna pojechała do Radomia. Początek spotkania układał się po myśli gospodarzy. Pierwsza kwarta wyrównana i zakończyła się minimalnym zwycięstwem Rosy –  22:20. W drugiej odsłonie gospodarze powiększyli przewagę. Goście popełniali błędy, notowali straty. Z kolei Rosa nie miała problemów z celnością i na półmetku rywalizacji było 44:37.

Trzecia kwarta na remis. O wyniku spotkania zadecydowała ostatnia odsłona, w której Znicz Basket dzielił i rządził na parkiecie. Goście odrobili straty z nawiązką. Znicz Basket triumfował 78:73.

Najwięcej punktów dla pruszkowskiej drużyny zdobył Patryk Przyborowski – 23.

ACK UTH Rosa Radom – MKS Znicz Basket Pruszków 73:78 (22:20, 22:17, 18:18, 11:23)