Wyczekiwana wygrana

Koszykówka

Podopieczne Jacka Rybczyńskiego w końcu odniosły sukces na parkiecie. Pruszkowianki na własnym parkiecie pokonały rywalki z Torunia.

Czwarta kolejka drugiego etapu rozgrywek okazała się szczęśliwa dla Liderek. Zwłaszcza, że w ostatnich tygodniach niezawodne do tej pory Liderki, nie mogły pochwalić się dobrym wynikiem. Zwycięstwo jest dla pruszkowianek bardzo ważne, bo dzięki niemu wciąż liczą się w walce do ogólnopolskich półfinałów.

Piątkowy pojedynek pruszkowianek już od pierwszych minut był prowadzony pod dyktando gospodyń. Pierwsze punkty dla Lidera zdobyła Katarzyna Agnieszczak. A dzięki rzuconym przez Maję Stachurę „trójkom” pruszkowianki wyszły na pewne prowadzenie. Torunianki nie potrafiły przeciwstawic się dominacji Liderek. Podopieczne Jacka Rybczyńskiego systematycznie powiększały swoja przewagę. W drugiej kwarcie w ciągu 10 minut koszykarki z Pruszkowa rzuciły Katarzynkom aż 34 punkty. Same straciły przy tym tylko 10. Zdobytą w ten sposób przewagę Liderki utrzymały do końca spotkania.

LIDER 95 : 66 UMK Katarzynki Toruń
(23:14, 34:10, 18:20, 20:22)

LIDER: Babecka 19 (4×3 pkt), Agnieszczak 16, Stachura 14, Doga 13, Nowocin 13, Petryka 9, Pacuszka 6, Dżbik 4, Bobrowska 1, Dąbrowska 0.

TORUŃ: Płonka 22, Darnikowska 17, Wieczyńska 15, Kućko 7, Zając 5, Cicha 0, Federewicz 0, Łapacz 0, Ulawska 0, Zapała 0.