Wyczekiwana wygrana Pogoni

Kibice zespołu z Grodziska Mazowieckiego mogą wznieść ręce w geście triumfu. 13. kolejka okazała się szczęśliwa dla miejscowej Pogoni, która u siebie pokonała Wartę Sieradz 2:1.

Piłkarze z Al. Mokronoskich przełamali fatalną passę. Ekipa z Grodziska Mazowieckiego przegrała trzy kolejne spotkania w lidze. Problem pojawiał się w końcówkach spotkań. Pogoń była blisko zdobycia punktów w meczach z Bronią Radom i Legią II Warszawa, jednak w ostatnich minutach traciła bramki. Dodatkowo w czterech ostatnich spotkaniach ekipa z Grodziska traciła po trzy bramki, co nakazywało twierdzić, że z defensywą nie jest najlepiej.

Lekarstwem na całe zło miało być zwycięstwo w starciu z Wartą Sieradz. Początek spotkania nie zwiastował wielkich emocji. Z czasem zarysowywała się przewaga gości, którzy szukali swojej szansy, ale w dobrej dyspozycji był Michał Brudnicki. W 39. minucie bramkarz uratował Pogoń przed stratą bramki. Jeszcze przed przerwą gospodarze mieli wyśmienitą okazję do skierowania piłki do siatki. Strzelał Jaroń, do odbitej piłki dobiegł Tataj, futbolówka ponownie wróciła do Jaronia, ale ten nie trafił do pustej bramki.

W 62. minucie Pogoń objęła prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Damian Jaroń. Warta ruszyła do odrabiania strat, ale obrona gospodarzy była szczelna i radziła sobie z naporem rywala. W 78. minucie wynik spotkania podwyższył Maciej Tataj. Napastnik Pogoni przymierzył z 20 metrów i nie dał żadnych szans bramkarzowi z Sieradza. Chwilę później Mitek daje nadzieję Warcie. Pogoń skutecznie się broni i po ostatnim gwizdku cieszy się z wygranej.

Po 13. kolejkach zespół z Grodziska zajmuje 11. lokatę w tabeli III ligi.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Warta Sieradz 2:1 (0:0)
Jaroń 62′, Tataj 78′ – Mitek 80′

Pogoń: Brudnicki – Olczak, Lendzion, Romanov, Zakrzewski, Kołaczek, Gliński (45′ Pałuba), Sołtys (86′ Strzałkowski), Michalski (76′ Kołodziejski ), Jaroń (76′ Maślanka), Tataj
Warta: Wlazłowski – Bartoszewski, Nawrocki, Łochowski, Sosnowski, Rózycki (74′ Bogdan), Szyc, Stasiak (64′ Narożnik), Jezierski (69′ Pluta), Mitek (88′ Woźniak), Kobierski