Wrócili na właściwe tory

Po dwóch porażkach nadszedł czas na zwycięstwo. Pogoń Grodzisk Mazowiecki pokonała Hutnik Warszawa 4:2 w spotkaniu 14. kolejki IV ligi grupy północnej.

Niektórzy wieścili, że dobra passa zespołu Krzysztofa Chrobaka dobiega końca. Pogoń wystartowała fantastycznie i szybko wspięła się na fotel lidera. Panowała dzielnie, odprawiała kolejnych rywali, jednak przyszedł kryzys. Porażki 2:4 z KS Łomianki oraz 1:3 z Mazovią Mińsk Mazowiecki sprawiły, że przewaga Pogoni nad resztą stawki zaczęła topnieć.

Grodziszczanie obudzili się we właściwym momencie. Widać było, że w meczu z Hutnikiem w gospodarzach drzemie ogromna siła. Od początku Pogoń ruszyła do przodu i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 5. minucie wynik spotkania otworzył Wilanowski. Pogoń była głodna bramek, a przede wszystkim zwycięstwa. Damian Jaroń wykorzystał dwa rzuty karne i po 27. minutach na tablicy było 3:0.

Można powiedzieć, że pozamiatane i nic groźnego stać się nie może. Chwila nieuwagi, błąd Balawejdera i w 35. minucie Hutnik zdobył bramkę kontaktową. Gospodarze zostali jakby wytrąceni z równowagi. Hutnik starał się to wykorzystać, co przyniosło efekt. Gol Nowika sprawił, że zrobiło się gorąco. Goście liczyli na więcej. Zacięta gra z obu stron skończyła się pozytywnie dla Pogoni. W 87. minucie Wilanowski przypieczętował triumf grodziszczan.

Po 14. kolejkach Pogoń ma 32 punkty i jest liderem IV ligi. O punkt wyprzedza Mazovię Mińsk Mazowiecki.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Hutnik Warszawa 4:2 (3:1)