Wodniacki „Cirrus” ma już 50 lat

Pruszków

Pruszkowski Klub Wodniaków PTTK „Cirrus” działa już 50 lat. Z tej okazji 18 kwietnia zaprasza (nie tylko żeglarzy) na uroczyste obchody.

Początkowo klub działał jako zakładowa komórka PTTK przy Centrum Badawczo Konstrukcyjnym Obrabiarek i Fabryce Obrabiarek „Mechanicy”, a obecnie jest jednostką organizacyjną Oddziału Miejskiego PTTK w Pruszkowie.

Zmienił się też profil działalności „Cirrusa”, który na starcie stawiał na kajakarstwo. Teraz dominuje żeglarstwo, a głównie turystyka morska.  – Pierwsze dwadzieścia lat żeglarskiej działalności klubu to rejsy mazurskie oraz imprezy turystyczno żeglarskie i szkoleniowe, organizowane w budynku PTTK nad Stawem Potulickich w Pruszkowie. Przemiany w naszym kraju ułatwiły możliwość wyjazdów zagranicznych i poznawanie nowych, ciekawych akwenów. Tak jak kiedyś Wielkie Jeziora Mazurskie tak obecnie wybrzeże Chorwacji jest podstawowym miejscem naszych corocznych pływań – mówi prezes klubu Mirek Gałka.

Poza Chorwacją klub organizował wiele innych wypraw. Prezes Gałka: – Pływaliśmy już po Balatonie, po Bajkale, po wodach Turcji i po Wyspach Kanaryjskich. Dobrze znane są nam wody Grecji i Morze Czarne w Bułgarii i Turcji. Poznaliśmy czar Wysp Karaibskich, a nawet Tanzanii i Zanzibaru. Nie zliczę  rejsów po Bałtyku i Morzu Północnym.    

Obecnie klub liczy 94 członków, ma też wielu sympatyków. Członkowie klubu spotykają się w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 20 w Barze „Przystań” nad Stawem Potulickich w Pruszkowie. Planują rejsy, organizują wieczory szantowe, szkolenia.

– Wszystkich, którzy „otarli” się o nasz klub lub chcących nas poznać serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody 50-lecia Pruszkowskiego Klubu Wodniaków PTTK „Cirrus”, które odbędą się 18 kwietnia o godz. 17 w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Hubala 5 w Pruszkowie. Obecność zapowiedział i zaśpiewać obiecał lider zespołu „Zejman & Garkumpel”, Mirek Koval Kowalewski – informuje Mirek Gałka.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.